۲۴ هزار واحد صنفی خراسان رضوی زیرپوشش طرح ناظران سلامت قرار گرفتند

مشهد- ایرنا- مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی گفت: در اجرای طرح جامع شهید قاسم سلیمانی ۲۴ هزار واحد صنفی این استان زیرپوشش طرح ناظران سلامت قرار گرفتند.

سید مجتبی احمدی روز دوشنبه در جلسه مشترک با دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزود: این طرح با همکاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، نیروی مقاومت بسیج و جمعیت هلال احمر در کشور در حال اجراست که در این استان با همکاری دانشگاه‌های علوم پزشکی، حمایت استاندار خراسان رضوی و فرمانداران اجرا می‌شود و بخش نظارت بر واحدهای صنفی و تجاری با توجه به تاثیری که در کنترل و پیشگیری از شیوع بیماری دارند بر عهده جمعیت هلال احمر گذاشته شده است.

وی ادامه داد: در این راستا آموزشهای بهداشتی و نیز نظارت بر روند اجرای این اقدامات از سوی داوطلبان و جوانان هلال احمر ارائه می‌شود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی گفت: اجرای این طرح از ابتدای آذر ماه در استان آغاز شده و تاکنون بیش از ۱۳۶ هزار نفر زیرپوشش آموزش و نیز  ۲۴ هزار واحد صنفی زیرپوشش نظارت بر اجرای قوانین بهداشتی قرار گرفته‌اند.

وی افزود: پایانی برای اجرای این طرح در نظر گرفته نشده است و مادامی که ضرورت اجرای آن و آموزش به شهروندان در خصوص پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا وجود داشته باشد، ادامه خواهد داشت.

احمدی ادامه داد: قبل از این طرح نیز طرح آمران سلامت در استان طی آبان ماه مدت ۱۰ روز اجرا شد که در قالب آن بیش از ۲۴۹ هزار نفر از آموزش‌ها بهره‌مند شده و ۱۲۰ هزار ماسک بین شهروندان استان توزیع شد.

جمعیت هلال احمر استان ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار نفری خراسان رضوی ۳۱ پایگاه امداد و نجات، ۲۲ شعبه و ۲ نمایندگی، ۶۰۰ کارمند، ۴۴ دستگاه آمبولانس، یک فروند بالگرد، ۲ هزار و ۳۴۰ امدادگر، ۴۰ هزار داوطلب و ۱۰۳ هزار عضو جوان را برای انجام ماموریتهای محوله و ارائه خدمات در اختیار دارد.

ارائه خدمات امداد و نجات، اسکان و تغذیه اضطراری در زمان وقوع حوادث و سوانح، ارائه آموزش‌های امداد کمک‌های اولیه به اقشار مختلف جامعه، برنامه‌ریزی و اقدام برای آمادگی مقابله با حوادث و سوانح، ارسال محموله‌های کمک‌های بشردوستانه به کشورهای آسیب دیده و متأثر از حوادث طبیعی، غیرطبیعی و اعزام عوامل امدادی در داخل و خارج از کشور از جمله وظایف سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha