نخستین شماره ماهنامه "چیچکلر" در خوی منتشر شد

ارومیه- ایرنا- رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خوی گفت: نخستین شماره ماهنامه فرهنگی و اجتماعی استانی چیچکلر در این شهرستان بر روی پیشخوان دکه های مطبوعاتی رفت.

پیمان تابانفر روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این نشریه به ۲ زبان ترکی و فارسی در هشت صفحه قطع روزنامه ای و به قیمت ۲۰ هزار ریال منتشر و در سطح آذربایجان غربی توزیع می شود.

وی بیان کرد: توسعه متوازن و جامع منطقه ای، نقد همراه با ارائه نظرات کارشناسی و تحلیل اجتماعی و اقتصادی مسایل از رویکردهای این نشریه تازه متولد شده است.

"حامدعلی بک زاده" صاحب امتیاز و مدیرمسوول این ماهنامه دارای مدرک کارشناسی ارشد بوده و از دبیران آموزش و پرورش خوی و سابقه خبرنگاری برای خبرگزاری های تسنیم و فارس را دارد. "یاسین قبولی"، سردبیر چیچکلر نیز از خبرنگاران خوی است.

به گزارش ایرنا شهرستان خوی با ۳۸۵ هزار نفر جمعیت در شمال آذربایجان غربی قرار گرفته و دومین شهر پرجمعیت استان است؛ اولین روزنامه این شهر طبق اسناد موثق مربوط به سال ۱۲۸۷ هجری شمسی با نام 'مکافات' است و در سالن میراث مکتوب موزه خوی نگهداری می شود.

نشریات ندای خوی، اندیشه خوی، امید خوی، شفق آذربایجان و اقتصاد آذربایجان جزو هفته نامه ها و ندای قلم، بنیاد قلم فارابی و طلوع شمس نشریات ماهانه شهرستان خوی هستند. ۲پایگاه خبری اینترنتی نیز در این شهرفعالیت دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =

سرخط اخبار استان‌ها