نخستین شماره ماهنامه "چیچکلر" در خوی منتشر شد

ارومیه- ایرنا- رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خوی گفت: نخستین شماره ماهنامه فرهنگی و اجتماعی استانی چیچکلر در این شهرستان بر روی پیشخوان دکه های مطبوعاتی رفت.

پیمان تابانفر روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این نشریه به ۲ زبان ترکی و فارسی در هشت صفحه قطع روزنامه ای و به قیمت ۲۰ هزار ریال منتشر و در سطح آذربایجان غربی توزیع می شود.

وی بیان کرد: توسعه متوازن و جامع منطقه ای، نقد همراه با ارائه نظرات کارشناسی و تحلیل اجتماعی و اقتصادی مسایل از رویکردهای این نشریه تازه متولد شده است.

"حامدعلی بک زاده" صاحب امتیاز و مدیرمسوول این ماهنامه دارای مدرک کارشناسی ارشد بوده و از دبیران آموزش و پرورش خوی و سابقه خبرنگاری برای خبرگزاری های تسنیم و فارس را دارد. "یاسین قبولی"، سردبیر چیچکلر نیز از خبرنگاران خوی است.

به گزارش ایرنا شهرستان خوی با ۳۸۵ هزار نفر جمعیت در شمال آذربایجان غربی قرار گرفته و دومین شهر پرجمعیت استان است؛ اولین روزنامه این شهر طبق اسناد موثق مربوط به سال ۱۲۸۷ هجری شمسی با نام 'مکافات' است و در سالن میراث مکتوب موزه خوی نگهداری می شود.

نشریات ندای خوی، اندیشه خوی، امید خوی، شفق آذربایجان و اقتصاد آذربایجان جزو هفته نامه ها و ندای قلم، بنیاد قلم فارابی و طلوع شمس نشریات ماهانه شهرستان خوی هستند. ۲پایگاه خبری اینترنتی نیز در این شهرفعالیت دارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha