تفاهم‌نامه با وزارت بهداشت کمبود نیرو در تامین اجتماعی را برطرف می‌کند

سمنان- ایرنا- معاون درمان سازمان تامین‌اجتماعی گفت: براساس تفاهمنامه امضا شده بین این سازمان و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، نیروهای پزشکی طرحی براساس نیاز ۲ طرف تقسیم‌بندی می‌شوند و مساله کمبود نیرو برطرف می‌شود.

امیرعباس منوچهری روز دوشنبه در حاشیه بازدید از مراکز درمانی تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی در استان سمنان در گفت و گو با خبرنگاران ابراز داشت: یکی از مشکلات مراکز درمانی سازمان تامین اجتماعی کمبود نیروی متخصص است و امضای این تفاهمنامه  می‌تواند در رفع کمبود نیروی متخصص در مراکز درمانی تامین اجتماعی کمک کننده باشد.

وی با اشاره به اینکه نیروهای تخصصی در نظام دانشگاهی آموزش می‌بینند و در مراکز تحت پوشش وزارت بهداشت خدمت می‌کنند، بیان کرد: تا پیش از این تفاهم‌نامه، تامین اجتماعی از این نیروهای متخصص کم بهره بود و اکنون امضای تفاهم‌نامه گامی ارزشمند است.

وی ادامه داد: براساس تفاهم‌نامه جدید امضا شده  با وزارت بهداشت، نیروهای طرحی براساس نیاز دوطرف در هر استان  تقسیم‌بندی می‌شوند.

معاون درمان سازمان تامین‌اجتماعی  خاطرنشان کرد: نیروی تخصصی شامل هشت هزار پزشک در مراکز درمانی تامین اجتماعی مشغول به فعالیت هستند که  بخش زیادی  از این نیروها، پزشکان متخصص هستند.

 وی اضافه کرد: ۲۷۷  بیمارستان و ۳۰۸ درمانگاه تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی در کشور وجود دارد که بیش از ۵۰ هزار کارمند خبره در این مراکز مشغول به خدمت هستند.

منوچهری تصریح کرد: استان سمنان از لحاظ  نسبت تخت بیمارستانی به جمعیت  وضعیت مناسبی دارد و  بالاتر از  میانگین کشوری است.

وی یادآور شد: برای توسعه مراکز درمانی تا سال ۱۴۰۴ نقشه راه تعریف شده و بازدید از مراکز درمانی استان سمنان نیز با این هدف انجام می‌شود.

۱۵ درصد افراد بستری کرونا در مراکز تامین اجتماعی حال وخیم داشتند

معاون درمان سازمان تامین‌اجتماعی اظهار داشت: از بهمن سال گذشته ستاد  مقابله با بحران کرونا در سازمان تامین اجتماعی تشکیل شد و از ابتدای شیوع کرونا تا کنون ۹۰  هزار بیمار مبتلا به ویروس کرونا در بیمارستان‌های تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی بستری شدند که ۱۵ درصد بیماران بدحال و در بخش ویژه بستری بودند.

وی یادآور شد: ۸۶ درصد بیماران مبتلا به کرونا بستری در مراکز درمانی تامین اجتماعی با حال عمومی خوب ترخیص شدند.

وی خاطر نشان کرد: چندین برابر بیماران بستری مبتلا به ویروس کرونا بیماران سرپایی بودند.

منوچهری تصریح کرد: سازمان تامین اجتماعی با وزارت بهداشت در زمینه ارائه خدمات درمانی به بیماران مبتلا به ویروس کرونا همکاری می‌کند و در برخی مناطق بیمارستان‌های تحت پوشش تامین اجتماعی برای درمان بیماران کرونایی اختصاص یافته است.

معاون درمان سازمان تامین‌اجتماعی گفت: اکنون یک‌هزار و ۲۰۰ بیمار مبتلا به ویروس کرونا در مراکز درمانی تحت پوشش این سازمان بستری هستند.

معاون درمان سازمان تامین‌اجتماعی به همراه جمعی دیگر از مسوولان کشوری این سازمان به منظور بازدید از مراکز درمانی تحت پوشش این سازمان در تمام شهرستان‌های استان به سمنان سفر کردند.

بازدید مسوولان سازمان تامین اجتماعی از مراکز درمانی تحت پوشش از غربی‌ترین نقطه استان سمنان در شهرستان گرمسار آغاز شد و تا شرقی‌ترین نقطه استان ادامه دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha