۶۰ میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید در کردستان پرداخت شد

سنندج - ایرنا - معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: ۶۰ میلیارد تومان تسهیلات از محل رونق تولید به واحدهای تولیدی استان پرداخت شده است.

به گزارش ایرنا، پیمان الماسی در یکصد و چهل و چهارمین جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۸۰ میلیارد تومان تسهیلات با نرخ ۱۲ درصد از محل تبصره ۱۸ قانون بودجه به واحدهای تولیدی استان پرداخت شده است.

وی با اشاره به اینکه تسهیلات ذکر شده به ۵۲ واحد تولیدی اعم از کشاورزی و صنعتی پرداخت شده است، اضافه کرد: ۶۰ میلیارد تومان تسهیلات نیز از محل رونق تولید به ۳۸ واحد تولیدی استان طی این مدت پرداخت شده است.

معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان افزود: طی جلسه امروز هم مشکلات و موانع پیشروی ۶ واحد صنعتی و کشاورزی استان مورد بررسی قرار گرفت.

الماسی یادآور شد: پرداخت هشت میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به پنج واحد تولیدی از محل تسهیلات تبصره ۱۸ در این جلسه مصوب شد.

تولید ۳ هزار تن محصولات کشاورزی در گلخانه صادق آباد

معاون امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی کردستان هم در این جلسه به مشکلات مجتمع گلخانه ای صادق آباد دهگلان اشاره کرد و گفت: سال گذشته از محل تسهیلات تبصره ۱۸ قانون بودجه  ۴۶ میلیارد تومان با نرخ هفت درصد به این مجتمع پرداخت شد.

خلیل فعله‌گری افزود: با احداث و آغاز بکار این مجتمع سه هزار تن محصولات کشاورزی تولید و وارد بازار می‌شود و با شروع فعالیت میزان تولیدات گلخانه‌ای استان به طور قابل توجهی افزایش می‌یابد.

وی یادآور شد: ۱۸ نفر کارشناس بخش کشاورزی به ویژه زیربخش باغبانی و ۷۲ نفر غیرکارشناس هم در این مجتمع گلخانه‌ای مشغول بکار می‌شوند.

 معاون امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی کردستان با اشاره به اینکه در حال حاضر این مجتمع با مشکل نبود برق مواجه است، افزود: شرکت توزیع نیروی برق اعلام کرده در فاصله ۲۶ کیلومتری باید خط انتقال برق برای این مجتمع ایجاد شود که این کار نیاز به هفت میلیارد تومان اعتبار دارد.

فعله‌گری اظهار داشت: اعتبار دولتی این طرح به اتمام رسیده و پرونده آن بسته شده است و شرکت برق می‌بایست در زمان اجرای پروژه این مساله را مطرح می‌کرد تا اینگونه بهره‌برداری از آن با مشکل روبه رو نشود.

وی با بیان اینکه این مجتمع به ۹۰۰ کیلووات برق نیاز دارد، گفت: مجتمع گلخانه ای صادق آباد یکی از طرح های بزرگ اقتصادی استان است و می‌طلبد مسوولان برای رفع مشکل برق آن اقدام ویژه انجام دهند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha