اشتغال و تامین مسکن معلولان در دستور کار سازمان بهزیستی است

یزد _ ایرنا _ رییس سازمان بهزیستی گفت: اشتغال و تامین مسکن برای افراد دارای معلولیت در دستور کار این سازمان قرار گرفته است.

به گزارش ایرنا وحید قبادی دانا روز دوشنبه در بازدید از مرکز مثبت زندگی یزد افزود: هدف ما در کشور و در سازمان بهزیستی این است که بتوانیم زمینه های لازم را برای رشد و توسعه همه جانبه استعدادهای افراد دارای معلولیت فراهم کنیم و شرایطی ایجاد کنیم تا این افراد بتوانند در جامعه فعالیت کنند.

قبادی دانا در خصوص اهداف مراکز "مثبت زندگی" و  تأسیس این مراکز گفت: این امر در راستای اجرای بند ۴ ماده ۲۶ قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت و ماده ۵۷ قانون احکام دائمی درباره تشکیل مراکز خدمات بهزیستی است.

وی تصریح کرد: مددجویان می‌توانند خدمات اولیه از جمله تشکیل پرونده و همچنین درخواست‌های خود را از طریق این مراکز پیگیری کنند چرا که این مراکز در راستای خدمات ادارات بهزیستی شهرستان قرار دارند یعنی به صورت الکترونیکی درخواست‌ها به ادارات بهزیستی شهرستان ارجاع و اقدامات لازم صورت می‌گیرد.

وی خاطرنشان کرد: امروز موضوع بیمه ها، بیمه های تامین اجتماعی و بیمه های درمانی زمینه مناسبی را در دنیا برای زندگی بهتر برای افراد دارای معلولیت فراهم کرده است.

رییس بهزیستی کشور با اشاره به فراهم کردن حداقل های معیشتی برای جامعه هدف بهزیستی افزود: هدف این است افرادی که دارای مشکلات و در گروه های نیازمند هستند حداقل های معیشتی برای آنها فراهم شود تا بتوانند زندگی شرافتمندانه و همراه با عزت و منزلت را تجربه کنند.

قبادی دانا با اشاره خدمات مراکز غیردولتی به جامعه هدف بهزیستی اظهار داشت: گروه هایی که در زندگی خود مشکلاتی دارند که امکان حضور آنها در خانواده فراهم نیست از طریق مراکز غیردولتی خدمات دریافت می کنند.

وی خاطرنشان کرد: شاهد هستیم که در شرایط سخت کرونا با همت و توان بخش غیردولتی و خیریه ها و مراکز توانبخشی شبانه روزی فعال در حوزه معلولان و سالمندان و بیماران روانی مزمن محافظت قابل قبولی از این عزیزان در برابر ویروس کرونا انجام شده است.

۴۳ مرکز مثبت زندگی در استان یزد راه اندازی شده است. 

رییس سازمان بهزیستی کشور صبح امروز در سفر به یزد از خانه امن، خانه سلامت دختران و طرحهای مناسب سازی معابر شهری یزد دیدن کرد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha