صالحی امیری: تاریخ شفاهی بوکس باید به ثبت برسد

تهران- ایرنا- رییس کمیته ملی المپیک بوکس را رشته اصیل و ریشه‌دار دانست و گفت: بوکس یکی از رشته‌های با سابقه است و باید تاریخ شفاهی این رشته را به ثبت برسانیم.

به گزارش ایرنا، سیدرضا صالحی امیری این اظهارات در آیین تقدیر از پیشکسوتان و بزرگان بوکس عنوان کرد و افزود: بوکس یکی از رشته‌های با قدمت است و من به این رشته خیلی علاقه دارم. همیشه از بزرگان بوکس به نیکی یاد می‌شود و نسل جدید بوکس هم باید در کار خود پیشرفت داشته باشند.

وی افزود: ادب، اخلاق و فضیلت در بوکس با پیشکسوتان معنا می یابد و خوشحالم که  از پدر بوکس ایران احمد ناطق‌نوری به نیکی یاد می‌کنید و این نشانه شخصیت بالای بزرگان این رشته است.

رییس کمیته ملی المپیک ادامه داد:  اگر یک درخت را از ریشه قطع کنیم خشک می‌شود و حسین ثوری به خوبی این موضوع را درک کرده است و خوشحالیم که این درخت پربار را سبز نگه داشت. امیدوارم با حمایت شما عزیزان بوکس ایران مسیر پیشرفت را با سرعت بیشتر طی کند.

این مراسم با حضور رییس کمیته ملی المپیک و برخی از اعضای هیات اجرایی در محل کمیته برگزار شد و از منوچهر مقصودی، مهدی هویت‌دوست، حسین نهرودی، همایون اردلان، عبدالرضا انصاری، فتح‌الله صابری و سعید ناطق‌نوری (فرزند حاج احمد ناطق‌نوری که به نمایندگی از وی در مراسم حضور یافت ) تقدیر کردند.

فدراسیون بوکس در نظر داشت از ۲۵ پیشکسوت این رشته تقدیر کند اما به دلیل محدودیت‌های ناشی از کرونا تنها ۷ پیشکسوت به نمایندگی از جامعه بوکس در این مراسم حضور داشتند.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha