ورزش قهرمانی بانوان استان سمنان از مسیر استعدادیابی تقویت شود

سمنان- ایرنا- سرپرست اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان گفت: توسعه ورزش قهرمانی در بخش بانوان با توجه به استعدادیابی از سنین پایه در این استان مورد توجه قرار بگیرد.

به گزارش ایرنا، مصطفی مرادی روز دوشنبه در نشست  ویدئو کنفرانسی هم‌اندیشی نائب رئیس‌های هیات‌های ورزشی استان سمنان با مهین فرهادی‌زاد معاون توسعه ورزش زنان وزارت ورزش و جوانان در سالن اجتماعات اداره کل ورزش و جوانان استان ابراز داشت: ورزش بانوان استان در زیرساخت‌ها در نقطه مطلوب قرار ندارد، اما شرایط به گونه‌ای است اگر روحیه جهادی و ورزشکاری در بین بانوان تقویت شود، زمینه برای رشد و شکوفایی ورزشی بانوان وجود دارد.
وی ادامه داد: مدال آوری‌های بانوان ورزشکار استان سمنان بازنمایی از توانایی بانوان استان است و توسعه ورزش قهرمانی و ارتقای جایگاه زنان نیازمند درنظر گرفتن اعتبار ویژه است.
وی اضافه کرد: ورزش همگانی در این شرایطی که جامعه درگیر کرونا است از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و باید برای نشاط آفرینی در خانواده‌ها و کمک به سلامت جامعه و خانواده به طور خاص در بین بانوان جدی گرفته شود.

مرادی یادآور شد: ورزش همگانی به دلیل کرونا به سمت مجازی رفته است و  همواره تلاش می‌شود با راه‌اندازی پویش‌های مختلف، زنان استان سمنان به ورزش ترغیب شوند.

سرپرست اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان گفت: ورزش در فضای باز نقشی مهم در تقویت روحیه بانوان دارد ولی در شرایط فعلی ورزش در خانه ‌نیز می‌تواند موثر باشد و باید بیش از پیش مورد توجه قرار بگیرد.
سه‌هزار و ۱۳۸ ورزشکار خانم سازمان‌یافته در استان سمنان مشغول به فعالیت هستند و این در حالی است که سال گذشته تعداد ورزشکاران سازمان یافته خانم استان بیش از ۱۷ هزار نفر بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha