۱۶ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در استان همدان شناسایی شدند

همدان- ایرنا- سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی ۱۶ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ طی ۲۴ ساعت گذشته در استان همدان شناسایی شدند که با احتساب این تعداد، مجموع موارد مثبت بستری از ابتدای همه گیری ویروس کرونا تاکنون در بیمارستان‌های استان به ۹ هزار و ۷۶۰ نفر رسید.

«محمد طاهری» روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با تشریح آخرین آمار مبتلایان به کرونا در استان همدان، افزود: تعداد مراجعان سرپایی به اورژانس بیمارستان‌ها با علائم تنفسی مشکوک به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته ۲۲۹ مورد بوده که از این تعداد ۴۸ مورد در بخش عادی و  ۱۰ نفر در بخش آی.سی.یو بستری شدند، ضمن آنکه وضعیت جسمانی ۳۸ نفر از این تعداد وخیم گزارش شده است.

وی با اشاره به فوت ۴ بیمار دیگر از مبتلایان قطعی به کووید ۱۹ طی ۲۴ ساعت گذشته، اظهار داشت: شمار جانباختگان کرونایی استان همدان نیز از ابتدای همه گیری ویروس کرونا تاکنون به یک هزار و ۴۰۵ نفر رسیده است.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی همدان درباره آخرین وضعیت بیماران کرونایی در شهرستان های استان نیز گفت: شمار بیماران کرونایی بستری(از ابتدای همه گیری ویروس کرونا تاکنون) در بیمارستان های اسدآباد ۳۵۳، بهار ۵۵۹، تویسرکان ۶۰۰، رزن ۳۸۶، درگزین ۱۶۶، فامنین ۱۷۲ و کبودراهنگ ۶۱۳ نفر بوده است.

طاهری افزود: همچنین یک هزار و ۸۳۰ نفر در ملایر، یک هزار و ۹۲در نهاوند و سه هزار و ۷۲۴ نفر نیز در شهرستان همدان به این ویروس مبتلا و بستری شده اند که ۲۶۵ نفر از بیماران بستری، افراد غیربومی و از خارج استان هستند.

به گزارش ایرنا، استاندار همدان نیز روز شنبه در جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا گفت که پنج شهرستان «همدان، نهاوند، تویسرکان، بهار و فامنین» در وضعیت زرد و شهرستان‌های «ملایر، اسدآباد، کبودراهنگ، رزن و درگزین» نیز در وضعیت نارنجی کرونایی قرار دارند.

«سید سعید شاهرخی» افزود: براساس اعلام ستاد ملی مقابله با کرونا، همدان جزو  ۹ استان کشور است که از نظر مهار کرونا وضعیت مطلوبی دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha