٩۴ درصد پرونده‌های معوق قضایی در آذربایجان‌غربی رسیدگی شد

ارومیه- ایرنا- رییس کل دادگستری آذربایجان‌غربی گفت: بیش از ۹۴ درصد از پرونده‌های معوق در استان رسیدگی شده و یک هزار و ۳۰۰ پرونده از آنها باقی مانده که نیاز به کار و تحقیقات قضایی بیشتری دارند.

علی اکبر گروسی روز دوشنبه در جلسه مشترک شورای‌عالی قوه قضائیه با شورای قضایی استان‌ها که با حضور حجت الاسلام ابراهیم رییسی، رییس قوه قضائیه به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد، اظهار داشت: شوراهای حل اختلاف استان عملکرد بسیار مثبتی، هم در زمینه صلح و سازش و هم پرونده هایی که ورود پیدا می‌کند، دارد.

وی ادامه داد: طی یک‌سال گذشته ٢٧ هزار ۴۶٧  ارفاق و اعطای کمک به زندانیان و ١٩ هزار ۶٨٣ فقره مرخصی به زندانیان اعطا شده است و نظارت خوبی در این زمینه وجود دارد.

رییس کل دادگستری آذربایجان‌غربی با اشاره به سند تحول قوه قضائیه گفت: این سند از شاهکارهای علمی و کاربردی این دوره است و در تدوین آن، نکات بسیار مهمی در جهت تحول قوه قضائیه و ایجاد زمینه رضایتمندی مردم دیده شده است.

گروسی افزود: سازمان ثبت اسناد استان نیز در زمینه اجرای طرح کاداستر جزو استان‌های برتر است و یک میلیون و ١٠٠ هزار هکتار از اراضی استان مستند سازی و برای آنها سند مالکیت صادر شده است.

به گزارش ایرنا، در ادامه این جلسه حاضران به بیان دیدگاه‌ها و نظرات خود پرداختند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha