میزبان المپیک توکیو ورود مسافران خارجی را ممنوع کرد

تهران- ایرنا- ژاپن میزبان سی و دومین دوره بازی‌های المپیک که از برگزاری رویداد ایمن در سال آینده خبرداده بود، اکنون با افزایش تعداد مبتلایان به کووید۱۹ ورود مسافران خارجی به این کشور را ممنوع کرد.

به گزارش ایرنا و بر اساس اعلام دولت ژاپن، مسافران خارجی حداقل تا پایان ژانویه (۱۲ بهمن)  اجازه ورود به خاک این کشور را نخواهند داشت.

این تصمیم بدلیل شیوع مجدد کرونا و ظهور مدل جهش یافته خطرناک این ویروس مرگبار در اروپا و برخی از کشورها اتخاذ شده است. این ویروس جهش یافته جدید که با سرعت انتقال به مراتب سریعتر از ویروس فعلی کرونا به افراد منتقل می‌شود تا کنون ۲ مورد از آن نیز در ژاپن گزارش شده است. 

همزمان با اعمال محدودیت و ممانعت ورود برای مسافران خارجی، حتی ژاپنی‌هایی که قصد بازگشت از سایر مرزها را دارند باید به محض ورود، ۲هفته در قرنطینه باشند و تست منفی کووید۱۹ را تا حداکثر ۷۲ ساعت پیش از پرواز ارایه کنند. 

وزارت نقل و انتقال دیجیتال ژاپن اعلام کرده است که از سامانه‌های هوشمندی برای کنترل خارجیان مقیم در ژاپن یا افرادی که پیش تر وارد این کشور شده‌اند استفاده خواهد کرد. با افزایش آمار مبتلایان به کووید۱۹  در ژاپن  از مرز ۳۵۰۰ نفر در روز می گذرد.

حال با سفر اخیر توماس باخ رییس کمیته بین‌المللی‌المپیک میزبان نوید برگزاری بازی ایمن را داد. اما از طرفی همزمان با تلاش جامعه جهانی برای واکسیناسیون علیه بیماری کووید-۱۹، شناسایی گونه جدید کرونا در برخی کشورها، دولت‌ها را بر آن داشته تا تدابیر جدید و گسترده ای را برای مهار شیوع گونه جدید در دستورکار قرار دهند. در حالی  که هر روز خبرهایی درباره شناسایی موارد جدید در جهان منتشر می‌شود.

از زمان اعلام رسمی شناسایی گونه جدید کرونا در انگلیس، توسط  مت هنکاک وزیر بهداشت انگلیس در ۱۴ دسامبر (۲۴ آذر)  و تایید آن توسط بوریس جانسون در  (۲۹ آذر) ثبت موارد ابتلا به کرونای جهش یافته  در این کشور در حال گسترش است. تاکنون بیش از ۱۵ کشور درگیر این ویروس جدید شدند که ژاپن میزبان بازی ها یکی از این کشورهاست.

این دوره از بازی ها که قرار بود مردادماه امسال برگزار شود به دلیل پاندومی کرونا به خردادسال آینده موکول شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha