المپیاد ورزشی دختران روستایی کشور سال آینده برگزار می‌شود

سمنان- ایرنا- معاون توسعه ورزش زنان وزارت ورزش و جوانان گفت: المپیاد ورزشی دختران روستایی در صورت ریشه‌کن‌شدن کرونا در سال آینده برگزار خواهد شد.

به گزارش ایرنا، مهین فرهادی‌زاد روز دوشنبه در نشست  ویدئو کنفرانسی هم‌اندیشی نائب رئیس‌های هیات‌های ورزشی استان سمنان در سالن اجتماعات اداره کل ورزش و جوانان استان ابراز داشت: توسعه، ارتقا و توجه به ورزش زنان و دختران روستایی در اولویت تصمیم‌گیری‌ها قرار دارد.
وی بیان کرد: سال آینده اعتبارات خوبی برای توسعه ورزش بانوان به ویژه بانوان روستایی در حال برنامه‌ریزی است.
وی ادامه داد: تفاهم‌نامه همکاری با معصومه ابتکار  معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده امضا شد که این تفاهم‌نامه در افزایش اعتبار و ارتقای ورزش بانوان روستایی نقشی مهم دارد.
فرهادی‌زاد تصریح کرد: در شرایط فعلی که مشخص نیست چه زمانی کرونا ریشه‌کن شود، باید فعالیت‌های ورزشی متناسب با شرایط فعلی دنبال شود و نباید فعالیت‌های ورزشی کنار گذاشته شود.
وی اضافه کرد: باید با وجود کرونا فعالیت‌های ورزشی را از سربگیرم و از حرکت باز مانیم و تحقق اهداف را دنبال کنیم.
وی یادآور شد: مادران در منزل ورزش را در کنار مشغله کاری فراموش نکنند تا سلامت و نشاط خودشان و خانواده حفظ شود.
فرهادی‌زاد با تاکید بر انجام فعالیت قهرمانی خاطرنشان کرد: ورزش در جمع و فضای آزاد تاثیرگذاری به مراتب بیشتر از خانه دارد و باید در مناطق زرد و سفید از لحاظ شیوع کرونا ورزش در فضای باز با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی جدی گرفته شود.
وی اظهار داشت: کمیته المپیک در زمان‌های مختلف افزایش سهم زنان در ورزش را در دستور کار قرار داده تا زنان در کنار دیگر کارها ورزش را جدی بگیرند.
معاون توسعه ورزش زنان وزارت ورزش و جوانان ادامه داد: در المپیک ۲۰۲۴ کمیته بازی‌های المپیک پنج بازی جدید اضافه کرده است و در مجموع جابه جایی وزن در رشته‌ها و افزایش سهم زنان نسبت به مردان در المپیک دنبال می‌شود.
وی ادامه داد: باید تلاش شود دختران همپای پسران در شرایط تربیتی یکسان در وضعیت تاب‌آوری یکسان برای توسعه ورزش قرار بگیرند.

معاون توسعه ورزش زنان وزارت ورزش و جوانان گفت: خلاقیت استان سمنان در برگزاری اولین وبینار هم‌اندیشی نائب‌ رئیس‌های هیات ورزشی ارزشمند است و تلاش می‌شود از این الگو در کشور استفاده شود.
استان سمنان سه‌هزار و ۱۳۸ ورزشکار سازمان‌یافته خانم دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha