۸ دی ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۳۷
کد خبرنگار: 1258
کد خبر: 84164800
۲ نفر

برچسب‌ها

سه حفار غیرمجاز در ورامین دستگیر شدند

تهران- ایرنا- رئیس دفتر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ورامین گفت: سه حفار غیرمجاز در اراضی روستای حصارقاضی از توابع بخش جوادآباد ورامین دستگیر شدند.

ژیلا خدادادی روز دوشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: عوامل انتظامی بخش جوادآباد ورامین، با اطلاع از حفاری غیرمجاز در کوره‌های آجرپزی روستای حصارقاضی از توابع بخش جوادآباد، با دستور قضایی نسبت به دستگیری عوامل این حفاری اقدام کردند.

وی افزود: در بررسی میدانی به عمل آمده از محل مشخص شد که این افراد نسبت به حفاری یک محوطه وسیع و حفر یک چاه ۲۶ متری اقدام کردند که با هوشیاری عوامل انتظامی، این افراد موفق به ادامه کار نشدند.

رئیس دفتر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ورامین اظهار داشت: از محل حفاری به عمل آمده، ده‌ها قطعه سفال مربوط به قرون اولیه اسلامی کشف شده که غیرقانونی بودن این حفاری را ثابت می‌کند.


وی گفت: البته این افراد مدعی احداث استخر ذخیره آب در این منطقه هستند که با توجه به نوع سازه حفاری شده، مشخصا این محوطه کاربری کشاورزی ندارد.

خدادادی اظهار داشت: به منظور تعیین تکلیف این حفاری، مکاتبات لازم با مسوولان استانی صورت گرفته تا بر اساس نظر کارشناسی و در صورت نیاز، این محوطه مورد کاوش قرار گیرد.

ورامین با ۳۰۰ هزار نفر جمعیت در ۳۵ کیلومتری جنوب‌شرق تهران واقع شده است.

ورامین از صدها محوطه تاریخی برخوردار است که از این تعداد، ۷۸ اثر در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha