مدیریت ۱۵۰ هکتار از اراضی ملی چهارمحال و بختیاری واگذار شد

شهرکرد -ایرنا- معاون حفاظت و امور اراضی منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری گفت:بهره‌برداری ۱۵۰ هکتار از اراضی ملی در قالب قراردادهای ماده۳ قانون حفاظت و بهره‌برداری، به بهره‌برداران عرفی، شرکت فراگیر منابع طبیعی و شهرداری‌ها واگذار (احاله مدیریت) شد.

رحمان توکلی روز دوشنبه در آیین احاله مدیریت این اراضی در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این اراضی ملی بری اجرای طرح‌های جنگل‌کاری اقتصادی، کشت گیاهان دارویی و بهره‌وری نهالستان به بهره‌برداران عرفی، شرکت فراگیر منابع طبیعی و شهرداری‌ها احاله مدیریت شد.

وی اظهار داشت: این اراضی ملی در شهرستان‌های شهرکرد، کوهرنگ، سامان، فارسان، اردل  و لردگان است که برای اجرای طرح‌های مختلف منابع طبیعی شامل طرح مدیریت و بهره‌برداری از نهالستان چهارتخته شهرکرد، طرح‌های جنگل‌کاری اقتصادی شهرستان سامان، طرح‌های کشت و توسعه گیاهان دارویی شهرستانهای شهرکرد و کوهرنگ و طرح پارک جنگلی شهرستان فارسان به بهره‌برداران عرفی عرصه‌ها و شرکت تعاونی فراگیر منابع طبیعی در قالب ماده۳ قانون حفاظت و بهره‌برداری احاله مدیریت شده است.

به گفته وی، به استناد مفاد ماده۳ قانون حفاظت و بهره‌برداری جنگلها و مراتع کشور، به دولت اجازه داده شده است که حفظ، احیا، توسعه و بهره‌برداری از اراضی ملی و منابع طبیعی در قالب طرحی که به تصویب منابع طبیعی می‌رسد در اختیار بهره‌برداران عرفی، اشخاص حقیقی و حقوقی قرار دهند و مجریان طرح موظف هستند حقوق دولتی سالانه را براساس درآمد خالص و طرح مصوب واریز کنند.

توکلی اظهار داشت: تاکنون در استان بیش از هفت هزار هکتار از اراضی ملی استان در قالب ۵۲۰ فقره قرارداد رسمی برای اجرای طرح‌های منابع طبیعی شامل کشت و توسعه گیاهان دارویی، جنگلداری و جنگل‌کاری، پارکهای جنگلی طبیعی و دست کاشت احاله مدیریت شده است.

به گزارش ایرنا، یک میلیون و ۴۰۰ هزار هکتار از مساحت چهارمحال و بختیاری را مراتع و جنگل‌ها پوشش داده است که رقمی معادل ۸۶.۵ درصد از سطح این استان را شامل می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha