مدیریت ۱۵۰ هکتار از اراضی ملی چهارمحال و بختیاری واگذار شد

شهرکرد -ایرنا- معاون حفاظت و امور اراضی منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری گفت:بهره‌برداری ۱۵۰ هکتار از اراضی ملی در قالب قراردادهای ماده۳ قانون حفاظت و بهره‌برداری، به بهره‌برداران عرفی، شرکت فراگیر منابع طبیعی و شهرداری‌ها واگذار (احاله مدیریت) شد.

رحمان توکلی روز دوشنبه در آیین احاله مدیریت این اراضی در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این اراضی ملی بری اجرای طرح‌های جنگل‌کاری اقتصادی، کشت گیاهان دارویی و بهره‌وری نهالستان به بهره‌برداران عرفی، شرکت فراگیر منابع طبیعی و شهرداری‌ها احاله مدیریت شد.

وی اظهار داشت: این اراضی ملی در شهرستان‌های شهرکرد، کوهرنگ، سامان، فارسان، اردل  و لردگان است که برای اجرای طرح‌های مختلف منابع طبیعی شامل طرح مدیریت و بهره‌برداری از نهالستان چهارتخته شهرکرد، طرح‌های جنگل‌کاری اقتصادی شهرستان سامان، طرح‌های کشت و توسعه گیاهان دارویی شهرستانهای شهرکرد و کوهرنگ و طرح پارک جنگلی شهرستان فارسان به بهره‌برداران عرفی عرصه‌ها و شرکت تعاونی فراگیر منابع طبیعی در قالب ماده۳ قانون حفاظت و بهره‌برداری احاله مدیریت شده است.

به گفته وی، به استناد مفاد ماده۳ قانون حفاظت و بهره‌برداری جنگلها و مراتع کشور، به دولت اجازه داده شده است که حفظ، احیا، توسعه و بهره‌برداری از اراضی ملی و منابع طبیعی در قالب طرحی که به تصویب منابع طبیعی می‌رسد در اختیار بهره‌برداران عرفی، اشخاص حقیقی و حقوقی قرار دهند و مجریان طرح موظف هستند حقوق دولتی سالانه را براساس درآمد خالص و طرح مصوب واریز کنند.

توکلی اظهار داشت: تاکنون در استان بیش از هفت هزار هکتار از اراضی ملی استان در قالب ۵۲۰ فقره قرارداد رسمی برای اجرای طرح‌های منابع طبیعی شامل کشت و توسعه گیاهان دارویی، جنگلداری و جنگل‌کاری، پارکهای جنگلی طبیعی و دست کاشت احاله مدیریت شده است.

به گزارش ایرنا، یک میلیون و ۴۰۰ هزار هکتار از مساحت چهارمحال و بختیاری را مراتع و جنگل‌ها پوشش داده است که رقمی معادل ۸۶.۵ درصد از سطح این استان را شامل می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها