۹۳۰ تیم طرح شهید سلیمانی برای مقابله با کرونا در استان سمنان فعالند

سمنان- ایرنا- فرمانده سپاه قائم آل محمد (عج) استان سمنان گفت: ۹۳۰ تیم برای مقابله با کرونا در طرح شهید سلیمانی در استان سازماندهی شدند.

به گزارش ایرنا، سردار حمید دامغانی فرمانده سپاه قائم آل محمد (عج) استان سمنان روز دوشنبه در نشست هماهنگی طرح شهید سلیمانی استان سمنان گفت: گام چهارم بسیج ملی مقابله با کرونا تحت عنوان طرح شهید سلیمانی از ابتدای آذر ماه آغاز شد که نتایج خوبی داشته است.

وی افزود: در قالب چهار تیم اقدامات محله‌محور مقابله با کرونا در قالب این طرح سازماندهی شد و در استان سمنان در مجموع بیش از پنج هزار نفر و ۹۳۰ تیم سازماندهی شدند.

وی ادامه داد: تیم غربالگری مرحله اول کار را با تماس تلفنی و حضوری پالایش و رصد افراد مشکوک انجام می دهند و تیم های حمایتی در توزیع بسته های معیشتی و مایحتاج خانواده های بیمار فعالیت می کنند.

دامغانی تصریح کرد: نتیجه تمام تلاش های انجام شده در این طرح تاکنون وضعیت خوبی برای فروکش کردن بیماری در استان ایجاد کرد و بستری بیماران کرونایی حدود ۸۰ درصد کاهش یافت و فوتی نیز کاهش چشمگیری داشت.

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری سمنان نیز در این نشست با ابراز خرسندی از نتایج اجرای طرح شهید سلیمانی در استان گفت: روند نزولی کرونا در استان و کشور مطلوب است و حاکی از مشارکت خوب مردم و بسیج و کادر درمانی است.

فاطمه منصوری افزود: امید است با روند نزولی در آینده نزدیک شاهد وضعیت سفید استان سمنان باشیم که نقش همکاری مردم بسیار مهم است.

وی ادامه داد: در خصوص بیماریابی و شناسایی افراد درگیر با کرونا اجرای طرح شهید سلیمانی بسیار موثر بوده است.

منصوری تصریح کرد: تمامی دستگاه های اجرایی استان سمنان آمادگی تداوم اجرای این طرح شهید سلیمانی را دارند تا بتوان به نتایج بهتر دست پیدا کرد.

شناسایی و قرنطینه بیماران از اهداف طرح شهید سلیمانی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان با اشاره به اجرای طرح شهید سلیمانی در استان گفت: در استان همراهی خوبی بین مردم و مسئولان وجود دارد و در طرح شهید سلیمانی که به صورت محله‌محور اجرا می شود مردم همراهی بسیار خوبی داشته اند.

نوید دانایی افزود: امروز نتایج همراهی مردم و مسئولان باعث شده تا استان  سمنان نتایج خوبی در کاهش کرونا داشته باشد و همچنان باید این همکاری بین سپاه و بسیج و مردم تداوم داشته باشد.

دانایی تصریح کرد: مهمترین نکته در کنترل کرونا شناسایی بیماران و قرنطینه کردن افراد است که این هدف دنبال می شود و این هدف در اجرای طرح شهید سلیمانی دنبال می شود که می توان با تداوم آن شاهد کاهش بیشتر بیماری باشیم .

این جلسه به صورت ویدئو کنفرانس کشوری با حضور سرلشکر سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران، سردار سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین و سعید نمکی وزیر بهداشت و درمان برگزار شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha