بارش‌های جوی در خطه کویری خور و بیابانک ۸۷درصد افزایش یافت

اصفهان - ایرنا - از ابتدای سال زراعی تاکنون ۲۷ و پنج دهم میلی متر باران در شهرستان کویری خور و بیاباک در شرق استان اصفهان باریده است که نسبت به میانگین بلند مدت ۸۷ درصد افزایش نشان می‌دهد.

رییس اداره هواشناسی خور و بیابانک گفت: این شهرستان از ابتدای سال‌زراعی جاری تاکنون ۳۷ درصد از بارش یکسال آبی را دریافت کرده است.

رضا سعادت روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا میزان سال آبی شهرستان را ۷۵ میلیمتر تخمین زد و افزود : با توجه به پیش‌بینی‌های صورت گرفته انتظار می رود کل بارش یک سال آبی را دریافت کنیم.
سعادت افزود: در این مدت نیز بیشترین بارش ها از جندق با ۴۳ و کمترین از روستای مهرجان با ۱۶۳ دهم میلی‌متر گزارش شده است.
وی خاطرنشان کرد: طبق آمار نواحی شمالی شهرستان خور و بیابانک بیشترین بارش‌های سال زراعی را دریافت کردند.
سعادت افزود:همچنین در دوره ۱۰ ساله تا اول دی امسال ۹۶ درصد از مساحت و جمعیت شهرستان خور و بیابانک تحت تاثیر خشکسالی قرار داشته است.
رییس اداره هواشناسی خور و بیابانک گفت: هر چند امسال بارندگی  خوبی در شهرستان ثبت شد اما این میزان برای جبران خشکسالی فاصله دارد.
وی گفت: توجه به مدیریت منابع آبی و ذخایر زیر زمینی و ذخیره سازی آب‌های روان در زمان بارندگی می‌تواند در رفع کمبود منابع آبی و بیرون آمدن از بحران خشکسالی موثر باشد.

سعادت افزود : برودت هوای ۷۲ ساعت گذشته شهرستان خور و بیابانک به منفی ۳ درجه زیر صفر رسید و مردم این شهرستان سردترین شب و روز سال را تجربه کردند و در این مدت کمینه دما بیش از ۷ درجه کاهش داشت و به منفی سه درجه زیر صفر رسید.
به گفته وی این شهرستان ۱۵ ایستگاه هواشناسی دارد که ۱۳ ایستگاه آن باران سنجی و ۲ ایستگاه اقلیم شناسی و سینوبتیک است.
شهرستان خور و بیابانک در ۴۲۰ کیلومتری شرق اصفهان قرار دارد و یکی از نقاط کم بارش و کویری استان اصفهان و کشور است.
 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha