آورده اولیه ۶هزار و ۴۲ متقاضی مسکن ملی استان همدان واریز شد

همدان- ایرنا- معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان همدان گفت: ۶ هزار و ۴۲ تَن از متقاضیان طرح اقدام ملی و تولید مسکن در این استان، با بازگشایی حساب بانکی، آورده اولیه را به حساب واریز کردند.

مجید صالحی امیر روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: پنجم دی ماه آخرین مهلت واریز آورده اولیه متقاضیان مسکن ملی بود که در نهایت ۶ هزار و ۴۲ تَن از متقاضیان در استان همدان توانستند با واریز ۴۰ میلیون تومان، تکمیل وجه کنند.

وی اظهار داشت: ۹ هزار و ۳۴۷ تَن از متقاضیان این طرح،توانستند با تکمیل مدارک و ارائه مستندات ثبت نام خود را نهایی کنند.

صالحی امیر تعداد متقاضیان دارای شرایط در استان همدان را ۱۳ هزار و ۷۷ نفر دانست و عنوان کرد: با پایان مهلت تکمیل پرونده متقاضیان، از یکم دی، پالایش ثبت‌نام‌کنندگان انجام و در صورت آزادشدن ظرفیت، در شهرهای دارای ظرفیت، ثبت‌نام دوباره انجام می‌شود.

وی ادامه داد: متقاضیانی که تا پایان آذر برای تکمیل مدارک مراجعه نکرده‌اند به‌طور خودکار از سامانه حذف می‌شوند، با این وجود سابقه فرم (ج) آن‌ها قرمز نشده و دوباره می‌توانند در این طرح ثبت نام کنند.

معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان همدان با اشاره به واریز تسهیلات ودیعه مسکن، گفت: به منظور تامین بخشی از ودیعه مستاجران، به چهار هزار و ۸۸۸ متقاضی در سطح استان، در مجموع به مبلغ ۷۳۱ میلیارد ریال تسهیلات واگذار شده است.

وی تعداد ثبت‌نام‌کنندگان طرح تسهیلات ودیعه مسکن در استان را ۲۱ هزار و ۲۱۵ نفر عنوان کرد و افزود: از این تعداد هفت هزار و ۱۱۸ نفر دارای شرایط بوده‌اند.

صالحی امیر ادامه داد: سقف تسهیلات کمک ‌ودیعه اجاره مسکن برای مستاجران در استان ۱۰ تا ۱۵ میلیون تومان است و دریافت وام ودیعه مسکن عامل قرمز شدن فرم(ج) نیست و متقاضیان می‌توانند از سایر تسهیلات بانک مسکن نیز استفاده کنند.

بر اساس سرشماری سال ۱۳۹۵ ، استان همدان با قریب به ۲۰ هزار کیلومتر مربع وسعت، حدود یک میلیون و ۷۵۰ هزار نفر جمعیت دارد که تراکم نسبی ۸۸ نفر در هر کیلومترمربع، این استان را در ردیف یکی از پرتراکم‌ترین استان‌های کشور قرار داده ‌است.

در قالب طرح اقدام ملی مسکن قرار است ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در کشور ساخته شود که از این تعداد ۲۰۰ هزار واحد مسکونی در شهرهای جدید، ۱۰۰ هزار واحد در بافت‌های فرسوده شهری و ۱۰۰ هزار واحد نیز در شهرهای کوچک احداث می‌شود.

متاهل و سرپرست خانوار بودن، سابقه پنج سال سکونت در شهر مورد تقاضا، توانایی پرداخت اقساط، توانایی تامین هزینه ساخت و نیز فاقد مالکیت مسکونی از سال ۱۳۸۴ به بعد از جمله شرایط مورد نیاز برای متقاضیان دریافت مسکن ملی است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =

سرخط اخبار استان‌ها