رییس شورای شهر : ساماندهی حمل بار در قزوین ضروری است

قزوین- ایرنا- رییس شورای اسلامی شهر قزوین بر ساماندهی حمل بار تاکید کرد و گفت: شهرداری قصد تصدی‌گری در حوزه بار ندارد و فقط در کنار اصناف برای ساماندهی بار و مدیریت ترافیک ناشی از آن فعالیت می‌کند.

به گزارش ایرنا، حکمت الله داودی روز دوشنبه در جلسه کمیته فنی شورای ترافیک استان با بررسی محوریت موضع ساماندهی حمل بار که در سالن مفاخر شهرداری قزوین برگزار شد، افزود: در بررسی شیوه‌نامه شناسایی و ساماندهی بار، لازم است حتما نظرات پلیس راهور و اتحادیه اصناف لحاظ شود تا ضمن انتظام‌بخشی ترافیکی، رضایت اصناف نیز جلب شود.

سرپرست معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری نیز در این جلسه گفت: کلان‌شهرهایی که با چارت جدید سازمان شهرداری‌ها فعالیت می‌کنند دارای سازمان حمل‌ونقل بار و مسافر هستند و در شهر قزوین نیز به دلیل اینکه حمل بار درون‌شهری هیچ‌گونه ساماندهی ندارد، ایجاد یک سازوکار مناسب در این زمینه ضرورت دارد.

شیما زرآبادی‌پور افزود: به این منظور شیوه‌نامه‌ای از سوی سازمان تاکسیرانی شهرداری تهیه و تدوین شده که در صورت موافقت  و همراهی اعضای حاضر در جلسه، از مجاری بالادست نیز پیگیری خواهد شد.

وی تصریح کرد: هدف ما ورود به حوزه عملکردی سایر نهادها و تصدی‌گری مدیریت بار نیست؛ بلکه بنا را بر دستورالعمل ابلاغی هیات وزیران گذاشته‌ایم و مطابق ضوابط وزارت کشور فقط در کنار اتحادیه اصناف و با هدف ساماندهی حمل بار در سطح شهر فعالیت خواهیم کرد.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهرداری قزوین نیز در ادامه این جلسه گفت: تردد کامیون‌ها و وسایل حمل‌ونقل بار در سطح شهر به ویژه در خیابان‌های مولوی و شهید انصاری که توزیع خواروبار در آن بیشتر اتفاق می‌افتد، روزانه شاهد مشکلات ترافیکی ناشی از این موضوع هستیم و به دلیل وجود چنین مشکلاتی، شیوه دسترسی این دسته از وسایل حمل‌ونقل بار و فعالیت سامانه مدیریت بار باید مورد بررسی قرار گیرد.

اسماعیل عرشیان اضافه کرد: برای تهیه شیوه‌نامه حمل بار، تجربه شهرهایی مثل تبریز، مشهد، اصفهان و ارومیه اتخاذ شد و در نهایت به شیوه‌نامه مشتمل بر هشت فصل رسیدیم که فصل هشتم به نظارت و مدیریت عملکرد فعالان حوزه حمل بار می‌پردازد تا تعیین کند بار وارده با چه شیوه‌نامه‌ای وارد محدوده‌های شهر شود و در آن فعالیت کند تا ضمن برقراری نظم و مدیریت ترافیکی، بنکداران نیز امکان انجام کار خود را داشته باشند.

در این جلسه حاضران با کلیات شیوه‌نامه اجرایی شناسایی، ساماندهی، مدیریت و نظارت بر امور حمل‌ونقل بار و کالای درون‌شهری و حومه قزوین موافقت کردند و مقرر شد جزئیات آن در جلسات آتی با حضور نمایندگان و کارشناسانی از نهادهای ذی‌ربط مورد بررسی قرار گیرد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha