جابجایی مرسوله‌های پستی در میاندوآب ۶۲ درصد افزایش یافت

مهاباد- ایرنا- رییس اداره پست میاندوآب گفت: امسال به علت شیوع ویروس کرونا و رشد خریدهای اینترنتی، میزان مرسوله‌های پستی وارده و توزیع شده در این شهرستان ۶۲ درصد افزایش یافته است.

ابراهیم جدی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: امسال ۲۴۳ هزار و ۲۳ فقره مرسوله توسط مأموران اداره پست این شهرستان تحویل مشتریان شده ‌است در حالی که این رقم در مدت مشابه سال گذشته ۱۵۰ هزار و ۸۱۰ فقره بود.

وی با بیان اینکه در سال‌جاری ۱۶۸ هزار و ۶۳۱ فقره مرسوله پستی نیز از میاندوآب‌ ارسال شده است، افزود: در سال گذشته ۲۵۴ هزار و ۳۶۳ فقره مرسوله از این شهرستان صادر شده بود که علت بالا بودن میزان مرسوله‌های پستی در سال گذشته توزیع قبوض تلفن همراه و ثابت، کارت ملی و اخطاریه‌های بانکی بود که امسال به علت شیوع کرونا این خدمات با ارسال پیامک از سوی دستگاه‌های متولی به مردم انجام می‌گیرد.

وی بیان کرد: همچنین امسال ۲۴ فقره مرسوله از میاندوآب‌ به خارج از کشور شامل آمریکا، کانادا، ترکیه، آذربایجان‌، آلمان و انگلیس صادر شده است که این رقم در مدت مشابه پارسال ۳۲ فقره بود.

رییس اداره پست میاندوآب با اشاره به اینکه ۱۰ نفر به عنوان نیروی اداری و ۱۰ نفر نیز به عنوان مامور توزیع بسته‌های پستی در این اداره فعالیت دارند، گفت: امسال سه نفر از این ماموران به ویروس کرونا مبتلا شدند که خوشبختانه بهبود یافتند.

جدی با بیان اینکه میاندوآب به عنوان مرکز مبادله مرسوله‌های پستی شهرهای بوکان، شاهین دژ و تکاب نیز فعالیت دارد اضافه کرد: با شرایط فعلی کمبود نیروی انسانی یکی از مشکلات این اداره است.

وی افزود: امسال به علت رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی‌ و اجرای عملیات مربوط به قرنطینه به منظور ضدعفونی بسته‌های پستی، میانگین زمان رسیدن مرسوله‌های پستی به دست مشتری پنج روز است در حالی که پارسال سه روز بود.

اداره پست میاندوآب با داشتن سه دفتر پستی شامل اداره پست مرکزی میاندوآب، دفتر پستی شهرهای باروق و چهاربرج، ۱۲ دفتر پیشخوان (فقط برای پذیرش ارسال مرسوله‌های پستی) و ۴۴ دفتر ICT روستایی فعالیت دارد.

همچنین ساختمان پستی واقع در بخش "بکتاش" و "کوی قره‌ورن" در شهر میاندوآب غیرفعال است.

میاندوآب با بیش از ۲۷۷ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان‌غربی واقع است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها