هوای قم تا پایان هفته آلوده است

قم ـ ایرنا ـ مدیر روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم گفت: با توجه به افزایش برودت هوا و عدم وزش باد، امروز شاهد افزایش ذرات معلق هوا بوده و تا آخر هفته نیز شاخص کیفیت هوا در شهر قم در وضعیت ناسالم قرار دارد.

سید محمدرضا بهشتی پور عصر دوشنبه در گفت‌وگو با ایرنا افزود: بر اساس پیش بینی اداره کل هواشناسی، پایداری هوا تا روز پنجشنبه ادامه خواهد داشته و هوای شهر قم در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس قرار خواهد داشت و در صورت افزایش ترددها، میزان آلودگی نیز افزایش خواهد یافت.

وی با بیان اینکه شهروندان باید از ترددهای غیرضروری در سطح شهر اجتناب و در مسیرهای کوتاه پیاده روی کرده و یا از دوچرخه استفاده کنند، اظهار داشت: در روزهای سرد سال به دلیل بروز پدیده وارونگی دما، باید میزان استفاده از وسایل نقلیه موتوری به حداقل برسد تا شاهد ایجاد آلودگی هوا در شهر نباشیم.

مدیر روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم در پایان تصریح کرد: در روزهای آینده بهتر است افراد مبتلا به بیماری قلبی یا ریوی، سالمندان و کودکان از فعالیت های طولانی یا سنگین خارج ازمنزل خودداری کرده و دیگر افراد نیز فعالیت های طولانی یا سنگین خارج از منزل را کاهش دهند.

با حاکم شدن پدیده اینورژن (Inversion) در کلانشهرهای بزرگ و صنعتی، منابع آلاینده مانند خودروها، نیروگاه ها، کارخانه ها و لوازم گرمایشی منازل، موجب تراکم و افزایش غلظت آلاینده ها می شوند که در این شرایط با توجه به عدم امکان تهویه افقی و تشدید آلودگی هوا، فقط باید تلاش کنیم از افزایش آلودگی جلوگیری شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha