۱۰ هزار واحد مسکونی در پهنه شمالی زاهدان ساخته می‌شود

زاهدان- ایرنا- مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی سیستان‌وبلوچستان گفت:۱۰ هزار واحد مسکونی در محدوده پهنه شمالی شهر زاهدان به مساحت ۱۵۵۲ هکتار به همت بنیاد مسکن ساخته می‌شود.

خلیل منبتی روز دوشنبه با اشاره به روند ساماندهی سکونتگاه‌های غیررسمی زاهدان و چابهار اظهارداشت: طرح ساماندهی سکونتگاه‌های غیررسمی این ۲ شهر، طرحی بوده که به دنبال مطالعات گسترده وزارت راه و شهرسازی و وزارت کشور در بررسی مشکل حاشیه‌نشینی در کشور و تهیه طرح‌های آمایش سرزمینی از سال ۹۷ مقدمات اجرای آن فراهم شد و اکنون نظاره گرنتیجه آن از تغییر در طرح تفضیلی شهرها و بهسازی محلات گرفته تا تغییر الگوی ساخت و ساز شهری هستیم.

وی با اشاره به اینکه ساخت ۱۰ هزار واحد مسکونی در محدوده پهنه شمالی شهر زاهدان تا ۷۰ متر مربع از محل ۱۰۰ میلیارد تومان تخصیصی دولت به شهرداری متقاضیان از پروانه رایگان برخوردار می‌شوند افزود: همچنین تا زیربنای ۱۰۰ متر مربع برابر تفاهم بنیاد مسکن و سازمان نظام مهندسی (۶۰ درصد نظام مهندسی و ۴۰ درصد بنیاد مسکن) متقاضیان از طراحی و نظارت رایگان واحدهای مسکونی ساخته شده در طرح بهره‌مند می‌شوند.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی سیستان ‌و بلوچستان با اشاره به اینکه متقاضیان از ۵۰ میلیون تومان تسهیلات با کارمزد پنج درصد و ۲۵ میلیون تومان کمک بلاعوض بهره‌مند می‌شوند تصریح کرد: در جهت تسریع و تسهیل سازو کار ساماندهی، به تازگی یک سوله ورزشی در پهنه شمالی شهر تجهیز شده تا تمامی دستگاه‌ها بصورت متمرکز به ارائه خدمات به متقاضیان بپردازند.

وی خاطر نشان کرد: هم‌اینک بنیاد مسکن انقلاب اسلامی سیستان و بلوچستان در ۶ محور اجرایی پهنه شمالی شهر زاهدان شامل ۲۴ متری ولایت، خیابان کشاورز ۸، خیابان پیربخش، آزادی شمالی، مسیل سیستان و ابوذر مشغول به فعالیت عمرانی است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha