طرح شهید سلیمانی مکمل مدیریت هوشمند و اعمال محدودیت‌ها است

قزوین - ایرنا - فرمانده قرارگاه عملیاتی مقابله با ویروس کرونا استان قزوین گفت: طرح شهید سلیمانی مکمل مدیریت هوشمند و اعمال محدودیت و ممنوعیت‌ها بوده و با همت سپاه، بسیج و سایر دستگاه‌های ذیربط باید ادامه پیدا کند.

به گزارش ایرنا، منوچهر حبیبی ظهر دوشنبه در جلسه قرارگاه عملیاتی کرونا استان قزوین با اشاره به فرارسیدن مناسبت‌های پیش رو از جمله ۹ دی، شهادت حضرت زهرا (س) و سالگرد شهادت شهید قاسم سلیمانی، اظهار داشت: این مناسبت‌ها جزو سرمایه‌های معنوی کشور و نظام به حساب آمده اما شرایط به گونه‌ای است که باید یک تصمیم منطقی در زمینه مبارزه و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا گرفته شود تا بتوانیم از جان مردم به بهترین شکل ممکن صیانت و حفاظت کنیم.

وی با بیان اینکه از مهر تا آذرماه امسال مردم ما روزهای سختی را تجربه کردند تا جایی که تعداد فوتی‌های ناشی از این ویروس در کشور به نزدیک ۵۰۰ نفر نیز رسید، تصریح کرد: خوشبختانه در حال حاضر شرایط به گونه‌ای شده که تعداد موارد مربوط به بستری و مرگ ناشی از این ویروس روز به روز کاهش یافته و امیدواریم این روند با توجه به همت مسوولان و دقت مردم، ادامه پیدا کند.

به گفته حبیبی، استان قزوین نیز برخی روزها شاهد بستری شدن روزانه تا ۶۰۰ بیمار کرونایی بود که به دنبال این اتفاق، برای بیمارستان صحرایی و نقاهتگاه خود به دنبال تخت بودیم اما امروز خوشبختانه شاهد کاهش ۶۰ درصدی بیماران کرونایی هستیم و باید کاری کنیم تا این روند همچنان ادامه داشته باشد.

وی، طرح شیهد سلیمانی را به عنوان ترمز شیوع ویروس کرونا دانست که باید با تمام قدرت ادامه پیدا کند، افزود: باید بپذیریم که شرایط حاکم بر این موضوع شکننده بوده تا جایی که هر لحظه امکان تغییر وضعیت وجود دارد و به همین دلیل باید با هوشیاری و دقت در این زمینه ورود پیدا کنیم.

معاون سیاسی امنیتی استان قزوین ادامه داد: همجواری قزوین در حاشیه سه استان حاد کشور ناشی از شیوع این ویروس، یعنی مازندران، گیلان و زنجان که بیشترین ترددها نیز با این استان‌ها صورت می‌گیرد، ما را وادار می‌کند تا در این حوزه دقت نظر لازم را داشته باشیم.

حبیبی با اشاره به جمع بندی ستاد کرونا استان با توجه به فرارسیدن مناسبت‌های مذهبی و ملی، اظهار داشت: در جمع بندی‌های صورت گرفته هیچ تفاوتی بین وضعیت نارنجی و زرد در نظر گرفته نشده و به همین لحاظ برای برگزاری هیچ یک از این مراسم‌ها مجوزی صادر نخواهد شد و تمامی برنامه‌ها باید به صورت مجازی برگزار شود.

فرمانده قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا استان قزوین تاکید کرد: در وضعیت قرمز، نارنجی و زرد تمامی فعالیت‌های آموزشی دانشگاه‌ها و مدارس ممنوع بوده و کلاس‌ها باید به صورت مجازی برگزار شود و در حوزه برگزاری امتحانات نیز به غیر از کلاس‌های نهم و دوازدهم، هیچ امتحانی به صورت حضوری برگزار نخواهد شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha