۸ دی ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۲۲
کد خبرنگار: 1333
کد خبر: 84164712
۰ نفر

برچسب‌ها

واکس ‌نانو برای محافظت از خودرو

تهران- ایرنا - نوعی واکس ویژه خودرو به بازار عرضه شده که در آن از گرافن استفاده شده ‌است. این واکس دوام زیرلایه را افزایش می‌دهد.

به گزارش دوشنبه ستاد توسعه فناوری نانو، این واکس چرخ که با فناوری سوسپانسیون گرافنی Genable® تولید شده، به‌صورت آنلاین قابل تهیه است.

شرکت اپلاید گرافن متریالز (Applied Graphene Materials) تولیدکننده نانوپلاکت‌های گرافنی اعلام کرد، هالو اتوکر (Halo Autocare) از مشتریان این شرکت، محصول جدید خود را با کمک گرافن تولید و به بازار عرضه کرده است. 

این پولیش مبتنی بر واکس میکروبلوری است و از مزایای عملکرد  آن بهبود مقاومت حرارتی و شیمیایی برای افزایش دوام پوشش چرخ و اگزوز است. درصورت گرم شدن چرخ‌های آلیاژی در اثر استفاده مداوم از ترمز، این پولیش به دوام آن کمک می‌کند.

مقاومت در برابر دما که از طریق فرمولاسیون جدید نانوپلاکت گرافن امکان‌پذیر است، موجب دوام بیشتر محصول می‌شود. وجود این واکس روی سطح محصول باعث عدم تجمع آب روی سطح می‌شود.

دارن فلوری، مدیرعامل هالو اتوکر می گوید که به همراه شرکت اینوویشن تلاش کرده‌اند تا فناوری گرافن را در محصولات  با نام تجاری EZ Car Care وارد کنند. 

وی می افزاید:  واکس Graphene carnauba خود را در اکتبر ۲۰۲۰ عرضه کردیم و از مشتریان بازخورد خوبی داشته ایم .امیدوارم که این شروعی برای استفاده از فناوری گرافن در بخش خودرو باشد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha