۹۲ واحد صنعتی در تهران اخطاریه توقف فعالیت دریافت کردند

تهران- ایرنا- مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران گفت: از روز گذشته در بازدید از واحدها، به ۹۲ واحد صنعتی اخطاریه توقف فعالیت ابلاغ شد و حدود ۸۷ واحد نیز اخطاریه آلودگی محیط زیستی دریافت کردند.

به گزارش ایرنا بر اساس اعلام روابط عمومی محیط زیست استان تهران، سعید محمودی روز دوشنبه با اشاره به افزایش گشت و پایش های صنایع، معادن، واحدهای صنفی و شهرک های صنعتی استان در پی مصوبات اخیر کارگروه شرایط اضطرار آلودگی هوای تهران، گفت: در شرایط اضطرار آلودگی هوا پایش های محیط زیست از واحدهای صنعتی تشدید یافته و با واحد های آلاینده برابر قانون برخورد می شود که در همین راستا از ۸۳۰ واحد صنعتی بازدید به عمل آمد.

وی افزود: گشت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران با توجه به افزایش میزان آلاینده ها بر اساس برنامه ریزی جامع و هدفمند بطور روزانه و شبانه انجام می شود و هدف اصلی این پایش ها، بررسی وضعیت زیست محیطی صنایع و معادن استان، برخورد با واحدهای متخلف و شناسایی واحدهای آلاینده جدید و در نهایت کمک به کاهش بار آلودگی است.

محمودی با اشاره به اینکه در این مدت پنج واحد آلاینده پلمب و از سه مورد پسماند سوزی در سطح استان جلوگیری و تعدادی هم اطفا شد، اظهار داشت: پایش های محیط زیست، بی وقفه و در ساعات مختلف و در محورها و مسیرهای متعدد استان تهران تا رسیدن به شرایط مناسب ادامه خواهد داشت.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به حجم صنایع موجود در استان تهران، شهروندان در صورت اطلاع از هرگونه آلایندگی صنایع، معادن، واحدهای صنفی خصوصا در ساعات شب و همچنین شرایط اضطرار آلودگی هوا، موضوع را به اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران اعلام کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha