پنج نفر به اتهام تبلیغ برای سایت‌های قمار در استان مرکزی دستگیر شدند

اراک - ایرنا - فرمانده انتظامی استان مرکزی گفت: پنج نفر به اتهام تبلیغ برای سایت‌های شرط بندی و قمار در این استان در تحقیقات تخصصی کارشناسان پلیس فتا استان مرکزی در یک هفته اخیر شناسایی و دستگیر شدند.

به گزارش روز دوشنبه پایگاه خبری پلیس استان مرکزی، سردار «حسن مفخمی شهرستانی» افزود: افراد دستگیر شده در شهرستان های اراک، ساوه، محلات و خمین فعالیت داشتند که پس از تکمیل تحقیقات پلیس با تشکیل پرونده به مقام‌های قضایی معرفی شدند. 

وی با بیان اینکه هرگونه فعالیت قماربازی و تبلیغات در این زمینه جرم است، گفت:  افراد دستگیر شده خود را بی‌اطلاع از جرم بودن عمل تبلیغ سایت‌های قمار و شرط‌بندی اعلام کرده و اظهار داشتند که مورد سوءاستفاده گردانندگان و سرپل‌های سایت‌های مذکور قرار گرفته‌اند. 

وی خاطرنشان ساخت: افزایش تبلیغات مبنی بر دعوت به سایت‌های قمار و شرط‌بندی و از سویی اقدامات هنجارشکنانه و خارج از عرف برخی افراد که در بین آنها در مواقعی تعدادی از چهره‌های مشهور و شناخته شده نیز مشاهده می‌شود، از موضوعاتی است که در ماه‌های اخیر در فضای مجازی بازتاب زیادی داشته است. 
وی اظهار داشت: در این تبلیغات افراد سودجو با وعده‌های سودهای کلان به مخاطبان خود، لینک‌های اختصاصی تحت عناوین انفجار، بت‌زنی، پیش‌بینی و سایر موراد را در این سایت‌های شرط‌بندی و قمار طراحی کرده و سعی به جذب افراد ناآگاه برای سرمایه‌گذاری در این حوزه را دارند. 
فرمانده انتظامی استان افزود: بر اساس قانون مجازات اسلامی و مجازات‌های مقرر در مورد جرم قمار، ماده ۷۰۷ به صراحت اعلام داشته است هر فردی آلات و وسایل مخصوص به قماربازی را بسازد یا بفروشد یا در معرض فروش قرار دهد یا از خارج وارد کند یا در اختیار دیگری ‌قرار دهد به سه ماه تا یک سال حبس و یک‌میلیون و پانصد هزار تا شش میلیون ریال جزای نقدی محکوم می‌شود.

سردار مفخمی شهرستانی بیان کرد:  از همه افراد به خصوص قشر نوجوان و جوان انتظار می‌رود از فعالیت در چنین سایت‌هایی خودداری و به تبلیغات فریبنده آن‌ها توجهی نکنند. 
وی عنوان کرد: هدف از ایجاد سایت‌های شرط‌بندی تنها کسب درآمد برای گردانندگان این سایت هاست که بیشتر آنها در خارج از کشور هستند و با انتشار عکس‌هایی از زندگی شخصی خود و القای حس خوشبختی به مخاطبان، کاربران را ترغیب به فعالیت در این زمینه می‌کنند. 
فرمانده انتظامی استان مرکزی بیان کرد: افرادی که به عنوان بازدیدکننده در اعلام و پیش‌بینی نتایج مشارکت داشته و یا اقدام به تبلیغ و ترویج سایت‌های قمار می‌کنند همانند مسئولان و مؤسسان این سایت‌ها، مجرم شناخته‌شده و محکوم خواهند شد و علاوه بر این به خطر افتادن سلامت روانی و از بین رفتن سرمایه و زندگی آنان نیز متصور است.

سارق انباری‌های مجتمع های مسکونی در اراک دستگیر شد
  
 فرمانده انتظامی شهرستان اراک نیز گفت: سارق انبارهای مجتمع های مسکونی اراک شناسایی و در عملیات ماموران کلانتری ۱۱ این شهرستان دستگیر شد.

سرهنگ «امیر مختاری» افزود: در پی وقوع چندین فقره سرقت از اماکن خصوصی و تعدادی انباری در شهرستان اراک، رسیدگی به موضوع در دستور کار ماموران انتظامی شهرستان قرار گرفت. 
وی بیان کرد: با آغاز تحقیقات پلیس در شناسایی و دستگیری سارق، سرانجام وی شناسایی و در عملیات ماموران کلانتری ۱۱ شهرستان دستگیر شد و در تحقیقات و بازجویی‌های فنی پلیس و با مشاهده مدارک و مستندات قانونی به ۱۰ فقره سرقت از انباری ها و اماکن خصوصی مختلف اعتراف کرد. 
فرمانده انتظامی شهرستان اراک افزود: متهم دستگیر شده با تشکیل پرونده تحویل مقام قضایی شد.

۲۵۴ کیلوگرم انواع مواد مخدر در دلیجان کشف شد
 
فرمانده انتظامی شهرستان دلیجان هم گفت: ۲۵۴ کیلوگرم انواع موادمخدر در این شهرستان در یک ماه گذشته از سوداگران مرگ کشف و ضبط شده است.

سرهنگ «مجتبی جمالی» افرود: در این مدت، ۲۵  سارق نیز در این شهرستان دستگیر شدند که با افزایش ۹۰ درصدی دستگیری سارقان نسبت به مدت مشابه سال گذشته همراه شده است.

وی بیان کرد: دستگیری ۸۹ نفر در رابطه با جرائم مواد مخدر، کشف ۱۶ میلیارد و ۶۸۰ میلیون ریال کالای قاچاق، مهر و موم ۱۱ واحد صنفی به علت تخلفات صنفی و تذکر به ۲۷۰ واحد صنفی و اعمال قانون برای ۴۷۱ دستگاه خودرو در طرح محدودیت‌های مبارزه با کرونا آذرماه، از دیگر توفیقات به دست آمده در یک ماه گذشته توسط این فرماندهی است.

استان مرکزی دارای ۱۲ شهرستان و بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر جمعیت است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha