۳۹ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال روستایی در استان مرکزی پرداخت شد

اراک - ایرنا - مدیر صندوق کارآفرینی امید استان مرکزی از پرداخت ۲۴۵میلیارد ریال تسهیلات از سوی این صندوق در سال جاری خبر داد و گفت: ۳۹ میلیارد ریال از این مبلغ در قالب ۲۲ فقره برای ایجاد اشتغال در روستاها و جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهرها پرداخته شده ‌است.

«محمد امامی» روز جمعه در گفت و گو با ایرنا افزود: ۵۵ میلیارد و ۴۰۰ ملیون ریال نیز در قالب ۳۳۶ فقره تسهیلات از محل منابع داخلی صندوق برای ایجاد اشتغال و کاهش نرخ بیکاری در جامعه پرداخت شده‌است.

وی اظهار داشت: هفت میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال نیز در قالب ۵۶ فقره تسهیلات در قالب تفاهم‌نامه با نهادهای حمایتی به مددجویان این نهادها پرداخت شده‌است.

وی ادامه داد: ۲۵ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال نیز در قالب تسهیلات ضروری و ۱۱۷ میلیارد و ۲۴ میلیون ریال در قالب ۳۹۰ فقره تسهیلات به سپرده گذاران صندوق کار آفرینی امید استان مرکزی پرداخت شده‌است.

استان مرکزی دارایی ۱۲ شهرستان، ۳۳ شهر، ۶۶ دهستان، یکهزار و ۲۷۳ آبادی دارای سکنه است و بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر در این استان زندگی میکنند.

استان مرکزی با بیش از سه هزار واحد صنعتی، به عنوان قطب چهارم صنعت ایران و دومین قطب صنایع مادرتخصصی کشور مطرح است و به لحاظ تنوع در تولید در رتبه نخست کشور قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =

سرخط اخبار استان‌ها