سیاست وزارت بهداشت استفاده از واکسن کرونای تولید داخل است

اهواز- ایرنا- رییس جمعیت هلال احمر گفت: سیاست وزارت بهداشت ،درمان و آموزش پزشکی استفاده از واکسن ایرانی در حال ساخت برای مقابله با کرونا است.

به گزارش ایرنا ،کریم همتی روز دوشنبه در حاشیه بازدید از مرکز جامع درمانی و توانبخشی جمعیت هلال احمر خوزستان در جمع خبرنگاران  بیان کرد: مراحل آزمایش واکسن داخلی از دیروز آغاز شده و در صورت تایید آزمایش از اردیبهشت یا خردادماه سال آینده استفاده از این واکسن آغاز می شود.

وی گفت: جمعیت هلال احمر همواره از کمک های داخلی و بین المللی استفاده می کند و قول هایی داده شده که از واکسن های ساخت خارج از کشور به هر اندازه که مورد نیاز است استفاده شود.

رییس جمعیت هلال احمر ایران با اشاره به اینکه تکالیفی به هلال احمر برای واردات واکسن خارجی محول شده است ادامه داد: در همین راستا هماهنگی های لازم انجام می شود ولی اولویت اول استفاده از واکسن تولید داخل است.

همتی گفت: برای واردات واکسن و یا دریافت واکسن های اهدایی با هماهنگی وزارت بهداشت اقدامات لارم انجام می شود.


اهدای واکسن کرونا از سوی هموطنان خارج از کشور

وی گفت: برخی هموطنان خارج از کشور قول خرید و اهدای واکسن کرونا را داده اند که برای دریافت این واکسن ها با وزارت بهداشت هماهنگی های لازم را انجام خواهیم داد.
کریم همتی رییس جمعیت هلال احمر کشور در سفری یک روزه به خوزستان از پروژه های هلال احمر استان بازدید دارد و با استاندار خوزستان و نماینده ولی فقیه استان دیدار خواهد داشت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha