بیمه محیط‌بانان اولویت رییس سازمان محیط‌زیست بوده است

تهران - ایرنا - فرمانده یگان حفاظت محیط‌زیست با بیان اینکه حمایت از محیط‌بانان برای رییس سازمان محیط زیست همواره در اولویت بوده، گفت: پیش از آنکه مجلس شورای اسلامی، لایحه حمایت از محیط‌بانان را تصویب کند، ریاست سازمان، مباحث مربوط به بیمه محیط‌بانان را در دستور کار قرار داده بود.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از سازمان حفاظت محیط زیست، سرهنگ جمشید محبت خانی در مراسم قدردانی از شرکت «بیمه ما» برای اجرای تعهدش نسبت به محیط زیست، با اشاره به محیط‌بان امین هادی پور و اتفاقات به وجود آمده در شبکه های اجتماعی افزود: شرکت بیمه ما در زمان حادثه با حضور در بیمارستان و ملاقات با این محیط بان تعهد کرده بود که بهترین پروتز پای داخلی را برایش بدون هیچ هزینه اضافی تامین می کند، اما این محیط‌بان با بهره گیری از احساسات مردم در حال جمع آوری مبالغی بیشتر از مبلغ تعهدی است تا بتواند پروتزی که تا به حال نمونه آن در داخل موجود نبوده، تهیه کند.

فرمانده یگان سازمان حفاظت محیط زیست ادامه داد: بعد از اتفاقی که برای سید امین هادی پور افتاد با چهار متخصص در حوزه پروتز وارد مذاکره شدیم که همه آنها تاکید داشتند پای مصنوعی که در حال حاضر، جانبازان دفاع مقدس از آن استفاده می‌کنند، بهترین گزینه برای این محیط بان است و تمام نیاز های او را برآورده می کند، اما پایی که این محیط بان در خواست داده، مشکلات عدیده ای از جمله خدمات پس از فروش را برایش خواهد داشت.

همچنین اصغر دانشیان معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس سازمان محیط زیست در این مراسم ضمن قدردانی از شرکت بیمه ما گفت: شرکت بیمه ما بعد از هماهنگی های انجام شده توانست به تعهدات خود در حوزه محیط زیست عمل کند.

در ادامه حجت بهاری فر مدیر عامل شرکت سهامی بیمه ما، با اشاره به حمایت شرکتش از محیط زیست گفت: در سال های گذشته این شرکت با بیمه کردن خسارت های ناشی از حمله پلنگ ایرانی همواره برای رشد و حفظ محیط زیست گام برداشته بود و اکنون این آمادگی را دارد که هر بخشی از محیط زیست را که نیاز به پوشش بیمه ای داشته باشد، در قالب مسئولیت های اجتماعی بیمه کند.

در پایان این نشست، اصغر دانشیان، معاون سازمان حفاظت محیط زیست، با اهدای تقدیرنامه ای از حمایت‌های این شرکت بیمه ای از طبیعت و محیط زیست کشور تشکر و قدردانی کرد.

اوایل امسال «سید امین هادی پور» محیط بان منطقه گتوند در استان خوزستان با افرادی که قصد حمله به پاسگاه محیط بانی این منطقه را داشتند درگیر و از ناحیه پا به شدت آسیب دید که به رغم تلاش پزشکان پای وی قطع شد.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha