تشکل بحرینی خواستار شناسایی آمریکا به عنوان دولت حامی تروریسم شد

تهران - ایرنا - ائتلاف جوانان انقلاب ۱۴ فوریه بحرین با صدور بیانیه ای به مناسبت اولین سالگرد شهادت سپهبد قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس، خواستار شناسایی آمریکا به عنوان دولت حامی تروریسم از سوی جامعه جهانی شد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا ، این تشکل در بیانیه خود خواستار بازنگری جامعه بین المللی نسبت به موضوعات مختلف جهانی از جمله بحث تروریسم شد و از کشورهای جهان خواست تا با توجه به دخالت آمریکا در ترور شهیدان سلیمانی و ابو مهدی المهندس این کشور را به عنوان تنها دولت حامی تروریسم محکوم کنند.

در بخشی از این بیانیه آمده است ؛  حادثه ترور ناجوانمردانه و بزدلانه رهبران شهید جبهه مقاومت و میهمانان کشور عراق که توسط دولت تروریستی و شیطان بزرگ آمریکای جهانخوار که با دستور مستقیم حامی اول تروریسم در جهان یعنی دونالد ترامپ انجام پذیرفت وجدان جهانی و انسانیت را تکان داد و تمامی آزادگان جهان را اندوهگین ساخت . 

تشکل بحرینی در بیانیه خود افزود : این اقدام آمریکای جنایتکار و رئیس احمق  و جنایت پیشه آن در به شهادت رساندن رهبران جبهه مقاومت به این دلیل بود که آنها نقشه شوم و برنامه ریزی ها و معادلات استکبار جهانی در تغییر نقشه خاورمیانه و پس از امضای قرارداد (سایکس بیکو ) را خنثی کرده بودند ،  آنها به خوبی می دانستند که این شهدای عزیز مانع و سد بزرگی در راه رسیدن به اهداف پلید توسعه طلبانه و تروریسم وهابی وتکفیری سعودی در منطقه  بوده و هستند . این اتفاق ثابت کرد دولت ایالات متحده آمریکا ، دولت اول و رهبر درجه یک حامی تروریسم در جهان است و آنها لیاقت وشایستگی رهبری و پرچم داری کشورهای جامعه جهانی را ندارند ، چراکه باید به مبانی و اصول و قوانین مورد قبول جامعه جهانی پایبند باشند . 

ائتلاف جوانان انقلاب ۱۴ فوریه بحرین اعلام کرد : خواستار اجرای کامل قانون پارلمان عراق مبنی بر اخراج نیروهای بیگانه و آمریکایی از کشورشان بوده  و مراتب حمایت خود را از گروه های مقاومت عراقی در بیرون راندن تروریست های آمریکایی اعلام می دارد . این درحالی است که دولت آمریکا نسبت به بیرون بردن نیروها و برچیدن پایگاه های نظامی اش در عراق و بازگشت امنیت و آرامش به منطقه ،  به بهانه های مختلف طفره می رود .
بدون شک رهبران شهید و قهرمان جبهه مقاومت اسلامی و رهبران پیروز جبهه های پیروزی بر گروه تروریستی ، تکفیری و وهابی داعش ، باعث افتخار وعزت امت اسلامی می باشند ، که این مهم در بیانات و سخنان مرجعیت عالی و سایر مراجع معظم تقلید در عراق ، ایران و سوریه کاملاً نمایان و مشهود می باشد . 
بیانیه آورده است : بر تمامی ما به خاطر حقی که این شهیدان بر ما دارند واجب است نام ویاد و سیره ایشان را گرامی داشته و هرگز رشادت ها و سلحشوری های آنها را از یاد نبرده و برای بزرگداشت و تکریم مقام شامخ ایثار و شهادت در تمامی زمینه های تلاش و اقدام عملی و شایسته  انجام دهیم و  داستان و روایت های دلاوری ها و سلحشوری های آنها را در مدارس و مراکز آموزشی ودانشگاهی تدریس نماییم .
در پایان از تمامی آحاد امت اسلامی و عربی می خواهیم اولین سالگرد شهادت این عزیزان را به نحو شایسته گرامی داشته و قصاص آمرین و عاملین شهادت عزیزانمان و در راس آنها خودکامه جنایکار دونالد ترامپ و همدستانش که به شکل مستقیم وغیر مستقیم در ارتکاب این جنایت هولناک دست داشته اند را مطالبه نمایند .
بر تمامی امت اسلامی و مردم کشورهای آزادی خواه و آزاده و گروه های مقاومت اسلامی واجب است که سیره نظری وعملی مکتبی و انقلابی شهید حاج قاسم سلیمانی و حاج ابومهدی المهندس را سرحوله اقدامات خود قرارداده تا اینکه به یاری خداوند متعال پیروزی و نصرت قطعی بر استکبار جهانی و ترروریسم جهانی و رژیم های مرتجع ودست نشانده در منطقه محقق گردد .

سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه و ابومهدی المهندس معاون سازمان الحشد الشعبی عراق به همراه ۸ نفر دیگر از همرزمانشان بامداد جمعه ۱۳ دی ۹۸ در مسیر فرودگاه بغداد در اقدام تروریستی کاخ سفید و به دستور مستقیم «دونالد ترامپ» رییس جمهوری آمریکا و با شلیک راکت از پهپادهای ارتش این کشور، به شهادت رسیدند.
در پیامد این اقدام تروریستی کاخ سفید، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بامداد چهارشنبه ۱۸ دی‌ماه چندین فروند موشک بالستیک را به سمت پایگاه آمریکایی «عین‌الاسد» در استان «الانبار» عراق شلیک کرد.
در پی این موشک باران، پنتاگون در چندین مرحله و به صورت تدریجی اعلام کرد که تعداد ۱۱۰ نفر از نیروهای آمریکایی حاضر در پایگاه عین الاسد دچار آسیب مغزی شده و تحت درمان قرار گرفته‌اند.
این جنایت پلید آمریکا علیه فرماندهان شهید سلیمانی و المهندس سبب شد که نمایندگان منتخب مردم عراق در پارلمان این کشور مصوبه اخراج نیروهای بیگانه از کشورشان را تصویب کنند تا مرحله دیگری از مبارزه مردم عراق علیه اشغالگری آمریکا آغاز شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha