کیفیت هوای کلانشهرها برای همه گروه‌ها ناسالم است

تهران - ایرنا - رییس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد که کیفیت هوای تهران و کلانشهرهایی مانند کرج و اصفهان برای همه گروه‌ها ناسالم است.

عباس شاهسونی روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار سلامت ایرنا، درباره وضعیت آلودگی هوای در تهران و کلانشهرها بیان کرد: میانگین شاخص کیفیت هوای تهران عدد ۱۴۸ و کیفیت هوا برای همه گروه‌ها ناسالم است.

وی ادامه داد: کیفیت هوا در ۱۶ ایستگاه شهر تهران بالاتر از ۱۵۰ و در محدوده ناسالم برای همه گروه‌ها است. همچنین در سایر کلانشهرها مانند کرج و اصفهان نیز وضعیت هوا برای همه گروه‌ها ناسالم است.

رییس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم وزارت بهداشت اظهار کرد: با توجه به پایداری هوا تا روز پنجشنبه و همچنین ارتباط افزایش غلظت آلاینده‌های هوا به خصوص غلظت ذرات معلق کوچکتر از ۲.۵ میکرون و میزان ابتلا و مرگ ناشی از کووید ۱۹، از عموم مردم به خصوص گروه‌های حساس مانند بیمارن قلبی، ریوی، زنان باردار، سالمندان، کودکان، بیماران مبتلا به دیابت و آسم می‌خواهیم که تا حد امکان از تردد در فضای آزاد اجتناب کنند.

وی افزود: همچنین از مردم می‌خواهیم در این شرایط پنجره محل سکونت خود را هر یک ساعت، حداکثر پنج دقیقه جهت تهویه هوا باز و بسته کنند.

شاهسونی گفت: همچنین از سازمان حفاظت از محیط زیست می‌خواهیم که بر منابع آلودگی هوا در کلانشهرها نظارت جدی داشته باشند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =

سرخط اخبار جامعه