کیفیت هوای کلانشهرها برای همه گروه‌ها ناسالم است

تهران - ایرنا - رییس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد که کیفیت هوای تهران و کلانشهرهایی مانند کرج و اصفهان برای همه گروه‌ها ناسالم است.

عباس شاهسونی روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار سلامت ایرنا، درباره وضعیت آلودگی هوای در تهران و کلانشهرها بیان کرد: میانگین شاخص کیفیت هوای تهران عدد ۱۴۸ و کیفیت هوا برای همه گروه‌ها ناسالم است.

وی ادامه داد: کیفیت هوا در ۱۶ ایستگاه شهر تهران بالاتر از ۱۵۰ و در محدوده ناسالم برای همه گروه‌ها است. همچنین در سایر کلانشهرها مانند کرج و اصفهان نیز وضعیت هوا برای همه گروه‌ها ناسالم است.

رییس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم وزارت بهداشت اظهار کرد: با توجه به پایداری هوا تا روز پنجشنبه و همچنین ارتباط افزایش غلظت آلاینده‌های هوا به خصوص غلظت ذرات معلق کوچکتر از ۲.۵ میکرون و میزان ابتلا و مرگ ناشی از کووید ۱۹، از عموم مردم به خصوص گروه‌های حساس مانند بیمارن قلبی، ریوی، زنان باردار، سالمندان، کودکان، بیماران مبتلا به دیابت و آسم می‌خواهیم که تا حد امکان از تردد در فضای آزاد اجتناب کنند.

وی افزود: همچنین از مردم می‌خواهیم در این شرایط پنجره محل سکونت خود را هر یک ساعت، حداکثر پنج دقیقه جهت تهویه هوا باز و بسته کنند.

شاهسونی گفت: همچنین از سازمان حفاظت از محیط زیست می‌خواهیم که بر منابع آلودگی هوا در کلانشهرها نظارت جدی داشته باشند.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha