دمای هوا در تمام شهرهای استان مرکزی به زیر صفر رسید

اراک - ایرنا - مسئول پیش بینی اداره کل هواشناسی استان مرکزی گفت: دمای هوا در ۲۴ ساعت گذشته در تمام شهرهای این استان به زیر صفر رسیده است.

«رضا مرادی» روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: سردترین شهر استان مرکزی در این مدت با کمینه هفت و هشت دهم درجه سانتیگراد زیر صفر مربوط به شهرستان زرندیه بوده است.

وی بیان کرد: کمینه دمای هوای اراک نیز در ۲۴ ساعت گذشته به ۲ و ۲ دهم درجه سانتیگراد زیر صفر رسید و بیشینه آن به پنج و هشت دهم درجه سانتیگراد بالای صفر رسید.

مسئول پیش بینی اداره کل هواشناسی استان مرکزی ادامه داد: بررسی‌ها حاکی از تداوم پایداری هوا در روزهای آتی در استان است و بر این اساس، حداقل تا اوایل هفته آینده پدیده بارشی در استان مرکزی پیش‌بینی نشده است.

مرادی اظهار داشت: به دلیل پایداری و سکون نسبی هوا و وارونگی دما، پتانسیل انباشت آلاینده‌های جوی بالاست که منجر به تداوم کاهش کیفیت هوا در اراک و سایر مناطق صنعتی و پرجمعیت استان مرکزی در شاخص ناسالم برای گروه‌های حساس و در صورت کنترل نشدن انتشار آلاینده‌ها برای همه گروه‌ها می‌شود.

۱۰۹ و هفت دهم میلیمتر بارندگی در استان مرکزی از ابتدای سال زراعی جاری (اول مهرماه امسال) تاکنون به ثبت رسیده که این میزان ۳۱ درصد بیشتر از بارش‌های بلندمدت است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha