ثبت یک روز بدون فوت کرونایی در قزوین

قزوین-ایرنا-معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین گفت: خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته هیچ گونه مورد فوتی در سطح استان قزوین براثر ویروس کرونا گزارش نشده است.

به گزارش ایرنا، جلال رحمانی روز دوشنبه در ستاد قرارگاه عملیاتی کرونا استان قزوین اظهار داشت: ۲۹ بیمار جدید کرونایی روز گذشته در سطح استان قزوین گزارش شده که تعداد بستری ها به ۲۲۱ رسیده است.
وی افزود : از این تعداد ۶۹ بیمار کرونایی در بخش مراقبت های ویژه و ۲۰ نفر نیز با وضعیت عمومی نامناسب که نیاز به دستگاه اکسیژن هستد بستری هستند که امیدواریم این افراد هر چه سریعتر بهبود یابند.
این مسوول گفت: با شروع طرح شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی پیش بینی می کردیم که ظرف یک ماه ۱۰ درصد و طرف سه ماه ۵۰ درصد کاهش بستری و فوتی داشته باشیم که خوشبختانه با همت مسوولان و دست اندرکاران و رعایت دستورالعمل های بهداشتی توسط مردم این طرح تا امروز در بستری بیش از ۵۰ درصد و در فوتی ها هم از روزی نزدیک به ۱۲ نفر به صفر رسیده است که بسیار مطلوب ارزیابی می شود.
رحمانی با اشاره به اینکه با ادامه پیشگیری ها و رعایت دستورالعمل های بهداشتی می توانیم به شرایط ثبات برسیم، اضافه کرد: البته اگر در زمینه رعایت دستورالعمل های بهداشتی کوتاهی شود با توجه به فصل سرد و استعداد رشد این ویروس باز هم به وضعیت بحرانی خواهیم رسید.
وی اظهار داشت: موضوع قرنطینه معکوس و رعایت نکات بهداشتی و پیشگیرانه در نزدیکان افراد مبتلا به این ویروس موضوعی است که باید با تمام توان ادامه یابد تا بدین وسیله شاهد کاهش رشد این ویروس باشیم.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین گفت: در زمینه درخواست ها برای برگزاری مجامع و مراسم های عمومی همچنان توصیه می شود که دستورالعمل های بهداشتی با تمام قدرت ادامه یابد چراکه کوتاهی کردن در این زمینه می تواند نتایج منفی زیادی را به همراه داشته باشد.
وی افزود : رعایت دستورالعمل های بهداشتی در آرامستان های شهرستان های استان قزوین به جز شهر قزوین متاسفانه مطلوب ارزیابی نمی شود که امیدواریم برای این موضوع هم تدابیر لازم اتخاذ گردد.
 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha