۸ دی ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۱۳
کد خبرنگار: 768
کد خبر: 84164611
۴ نفر

برچسب‌ها

جامعه مدرسین سالگرد ۹ دی را گرامی داشت

قم – ایرنا – جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در بیانیه‌ای سالگرد ۹ دی ماه را گرامی داشت.

در این بیانیه که نسخه‌ای از آن روز دوشنبه در اختیار ایرنا قرار گرفت آمده است: حماسه ماندگار ۹ دی که با نصرت و امداد الهی تحقق یافت، پیام بصیرت و هوشمندی ملت ایران بود. حرکتی شورانگیز و مؤمنانه که پشتوانه عظیم مردمی نظام اسلامی و حساسیت دینی و انقلابی ملت را در مقابله با اهانت به ارزش‌های دینی آشکار کرد.

بیانیه حاکی است: نهم دی گرچه پایانی بر ۸ ماه فتنه‌ای عمیق و پیچیده بود، اما همواره توجه به درس‌ها و عبرت‌های حوادث انقلاب و آنچه منجر به وقوع این حماسه ماندگار شده برای ما لازم است. امروز برای پیمودن ادامه راه انقلاب و فتح قله‌های پیشرفت و تعالی همچون گذشته به صبر و بصیرت، ایمان و تقوا و التزام به منویات مقام معظم رهبری «مدظله‌العالی» نیازمندیم.

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در این بیانیه ضمن گرامیداشت دهه بصیرت و ۹ دی تاریخ‌ساز اعلام می‌کند: جنگ بزرگ اقتصادی و هجمه‌های استکبار علیه ملت ما با ایستادگی و فرهنگ مقاومت خنثی خواهد شد و تحریم و تهدید علیه ملتی که ۹ دی‌ها را رقم می‌زند همواره شکننده و ناکام است.

بخش دیگری از بیانیه ادامه داده است: ولایت‌فقیه تضمین‌کننده اسلامیت و جمهوریت نظام اسلامی است و تلاش دشمن برای ضربه زدن به این اصل اساسی همچنان ادامه دارد. عمل به رهنمودهای رهبر معظم انقلاب و حرکت در مسیر ولایت که درس بزرگ ۹ دی است تنها مسیری است که سعادت و پیروزی ما حتمی و تضمین خواهد کرد.

بیانیه می‌افزاید: نظام اسلامی تا زمانی که در خط مستقیم اسلام ناب و مستظهر به حضور مردمی است قدرتی بی‌بدیل و پایدار خواهد ماند. تقویت روحیه ایمانی و بصیرت سیاسی و دشمن‌شناسی با محک ولایت، تضمین‌کننده آینده انقلاب اسلامی است و افق‌های پیش روی ملت را روشن خواهد کرد.

بیانیه حاکی است: دشمن با تزریق ناامیدی و تکثیر ویروس یأس تلاش می‌کند به استحکام درونی جامعه اسلامی ضربه بزند، مشکلات معیشتی و برخی سوء مدیریت‌ها و اشتباهات محاسباتی برخی نخبگان جامعه نیز این مسیر را برای نفوذ دشمن هموار خواهد کرد. خوشبختانه جوانان مؤمن انقلابی این میوه‌های شجره طیبه انقلاب اسلامی، امیدآفرین و قدرت آفرین در میدان حاضر هستند و خود را برای تحقق آرزوهای ملت ایران آماده می‌کنند که بی‌شک آینده از آن مؤمنین به اسلام و انقلاب است.

در این بیانیه تاکید شده است:  امروز اولویت اول مدیران و مسئولان در تمام سطوح باید رسیدگی به وضعیت اقتصادی کشور و رفع دغدغه‌های معیشتی باشد. باید با برنامه‌ریزی‌های دقیق تمام توان مجموعه‌های اقتصادی و تولیدی کشور را برای خنثی‌سازی تحریم‌ها بسیج کنیم و نقاط ضربه‌پذیر را با عمل به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی ایمن و مقاوم کنیم.

بیانیه می‌افزاید: امریکا همچنان شیطان بزرگ و نمود حقیقی و عینی استکبار است. تغییرات ظاهری و لفاظی‌های مزورانه دولتمردان جدید آمریکا نباید موجب خوش‌بینی و ساده‌انگاری شود. چشم به دست بیگانه دوختن و بی‌توجهی به توانمندی‌های بومی، بی‌عملی و یاس را به همراه می‌آورد. امروز هرگونه کوتاهی و سستی در این جنگ بزرگ اقتصادی، فرهنگی و امنیتی خسارتی بزرگ است که صدمات جبران‌ناپذیری به همراه خواهد داشت.

در پایان این بیانیه ابراز امیدواری شده است: پیوند و همدلی مسئولان و وحدت و یکپارچگی ملت که سدّی مستحکم و پولادین است برقرار و پرچم عزت ملت غیور ایران همچنان در اهتزاز و اعتلا باشد./

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha