رییس کل دادگستری : اطلاعات مجرمان حرفه ای در البرز ثبت می شود

کرج - ایرنا - رییس کل دادگستری البرز با اشاره به تکمیل اطلاعات مجرمان حرفه ای در سامانه ساما گفت: راه اندازی این سامانه در پایش و کنترل مجرمان حرفه ای نقش مهمی خواهد داشت.

حسین فاضلی هریکندی روز دوشنبه در نخستین نشست ستاد استانی کنترل مجرمان با محوریت اجرای دستور العمل دستور العمل اجرایی کنترل مجرمان حرفه ای و سابقه دار افزود: اجرای این دستور العمل با توجه به اینکه یکی از موارد ابلاغی بر اساس قانون و در راستای ماموریت های قوه قضاییه بر مبنای بند پنج اصل ۱۶۵ قانون اساسی است الزام آور می باشد.

وی با بیان اینکه این دستور العمل نقش مهمی در پیشگیری از وقوع جرم دارد اظهار داشت: پیشگیری از وقوع جرم نیازمند فعالیت تمام دستگاه ها در چارچوب وظایف قانونی و محوله است.

فاضلی هریکندی ضمن ابراز امیدواری بر اینکه تکمیل اطلاعات مجرمان حرفه ای در سامانه ساما در پایش و کنترل مجرمان نقش مهمی خواهد داشت گفت: کنترل بر اساس داده های این سامانه مربوط به دوره قبل از اتمام مدت محکومیت است اما پایش دوران پس از آزادی محکوم را در برخواهد گرفت.

وی تشکیل قرارگاه مقابله با جرایم خاص را اقدام مهم در راستای اجرای دستور العمل اجرایی کنترل مجرمان حرفه ای و سابقه دار عنوان و افزود: اقدامات این قرارگاه با دستور العمل مرتبط بوده و جزء مصادیق مطرح شده در قرارگاه است.

رییس کل دادگستری البرز ادامه داد: داشتن اطلاعات جامع و سوابق متهم می تواند در عملکرد قرارگاه مقابله با جرایم خاص بسیار تاثیرگدتر و در رصد و پایش محکومان و مجرمان نقش مهمی را ایفا کند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha