تبیین ویژگی‌های شاخص سردار سلیمانی در تمام طول سال تداوم داشته باشد

شهرکرد- ایرنا- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر شورای اطلاع‌رسانی چهارمحال و بختیاری گفت: فرهنگ مقاومت و ویژگی‌های زندگی سردار سلیمانی به دورانی خاص تعلق ندارند و باید برای تداوم و تبیین این فرهنگ و شاخصه‌ها تلاش کرد و ویژگی شاخص این شهید در طول همه سال تبیین شود.

ابراهیم شریفی روز دوشنبه در بیست و سومین نشست شورای اطلاع‌رسانی چهارمحال و بختیاری افزود: روشنگری و تبیین فرهنگ مقاومت، ایثار و شهادت و سیره سردار قاسم سلیمانی بخشی از وظایف ذاتی دستگاه‌های اجرایی و رسانه‌ها است.

وی تصریح کرد: شورای فرهنگ عمومی استان به‌زودی در نشستی به بررسی ابعاد و شخصیت این سردار شهید و چگونگی تبیین نقش این شهید، در بصیرت‌افزایی جامعه خواهد پرداخت چرا که جایگاه و تأثیر شخصیت ایشان در جامعه ایران اسلامی در زمان خاصی نمود پیدا نکرده است و به ‌تمامی دوران‌ تعلق دارد.

شریفی در ادامه فضاسازی محیطی و تولید محتوا در فضای مجازی را از جمله مهم‌ترین اقدامات فرهنگی در راستای گرامیداشت مناسبت‌های پیش‌رو دانست و اظهار داشت: در شرایط کنونی به دلیل شیوع ویروس کرونا امکان برگزاری تجمعات به شیوه گذشته وجود ندارد و لازم است با بهره‌گیری از فضای مجازی و نشان دادن حال و هوای شهرها در ایام شهادت حضرت زهرا (س)، سالروز حماسه ۹ دی و سالگرد شهادت سردار سلیمانی توجه ویژه داشت.

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری نیز در این نشست بر ضرورت و اهمیت اصل دشمن‌شناسی در تعیین محوریت برنامه‌های دستگاه‌های اجرایی تأکید کرد و گفت: دشمنان نظام به‌ صورت شبانه‌روزی در حال فعالیت هستند و برای ضربه زدن به باورها و اعتقادت، ارزش‌ها، امنیت و وحدت برنامه‌ریزی می‌کنند.

موسی انصاری، حضور فیزیکی مردم و حمایت‌های عمومی را یکی از مهم‌ترین بازوان قدرت در نظام جمهوری اسلامی بیان و تصریح کرد: با شیوع ویروس کرونا، خلأ تجمعات مردمی در مناسبت‌های ملی و مذهبی احساس می‌شود و باید به دنبال جایگزین‌های مناسبی برای پر کردن این خلأ بود.

وی حضور فعال در حوزه میدانی و فضاسازی محیطی را یکی از راهکارهای در نظر گرفته‌شده بر پر کردن جای خالی تجمعات مردمی در زمان شیوع ویروس کرونا دانست و یادآور شد: این امر تنها بر عهده شهرداری‌ها نیست و می‌توان با استفاده از ظرفیت دیگر دستگاه‌های اجرایی و اصناف برای آن چاره‌اندیشی کرد.

انصاری اظهار داشت: ضعف زیرساخت‌های تبلیغاتی در مرکز استان مشهود است و تعریف زیرساخت‌ها بر مبنای ظرفیت‌های موجود، انجام اقدامات زیربنایی و بهره‌گیری از فناوری‎های جدید می‌تواند در رفع این مشکل مدنظر قرار گیرد.

وی با بیان اینکه حضور مردم در صحنه تبلیغی پررنگ و این موضوع میان خانواده‌ها نهادینه شود، افزود: فرهنگ‌سازی در این زمینه تأثیر مطلوبی را در فضاسازی محیطی در مناسب‌های مختلف ملی و مذهبی به دنبال خواهد داشت.

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری، توجه رسانه‌ها از جمله صداوسیما، خبرگزاری‌ها و مطبوعات به تبیین جایگاه مناسبت‌ها و تولید خوراک و محتوا در فضای مجازی را نیز از دیگر راهکارهای تبلیغی برای گرامیداشت این روزها برشمرد.

انصاری یادآور شد: توجه به عقبه‌ها و علت‌یابی حوادث و اتفاقات سیاسی و تاریخی در ترسیم دقیق وقایع و بصیرت افزایی نقش مهمی دارد و ضروری است رسانه‌ها در این حوزه روشنگری‌های لازم را انجام دهند.

به گزارش ایرنا، تشکیل کارگروه بررسی معایب و ظرفیت‌های فضاسازی محیطی، عضویت شهرداری در شورای اطلاع‌رسانی و بررسی محتوایی فضای رسانه‌ای استان و ارائه مجموعه برنامه‌های سپاه قمر بنی‌هاشم برای اجرا در دهه بصیرت و ایام شهادت حضرت زهرا (س) از دیگر مباحث مطرح‌شده در بیست و سومین نشست شورای اطلاع‌رسانی بود که اعضای شورا پیرامون آن، نظرات خود را ارائه کردند.

بامداد جمعه ۱۳ دی ۱۳۹۸ در حمله موشکی بالگردهای آمریکایی به ۲ خودرو در فرودگاه بغداد، سردار قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس و ابومهدی المهندس معاون نیروی مردمی عراق (الحشد الشعبی) و همراهان دیگرشان در این حمله هدف قرار گرفتند و به شهادت رسیدند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha