بشریت مدیون رشادت‌های سردار شهید حاج قاسم سلیمانی است

قصرشیرین- ایرنا- امام جمعه قصرشیرین گفت: سردار شهید حاج «قاسم سلیمانی» یک شخصیت بی‌نظیر در جهان است که نه تنها جهان اسلام بلکه بشریت مدیون رشادت‌ها و مجاهدت‌های این شهید والا مقام است.

حجت الاسلام «علی ملکی» روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: شهید سلیمانی یک نابغه در عرصه نظامی بودند که کفار داعشی را زمین‌گیر کرد و حماسه‌ای الهی و بی‌نظیر خلق کرد.

وی اظهار داشت: نیروهای کافر داعش به طور مستقیم از سوی آمریکا و آل سعود و اسراییل آموزش می‌دیدند و سلاح‌های پیشرفته نظامی آن‌ها نیز از سوی استکبار تامین می‌شد که نبوغ حاج قاسم سلیمانی تفکر داعش و داعشی را نابود کرد و طومار این جنایتکاران را برای همیشه درهم پیچید.

امام جمعه قصرشیرین گفت: حاج قاسم سلیمانی یک شخصیت الهی دلسوز برای اسلام و مسلمانان و بسیار متدین و خدایی بود و با اعقاد به پروردگار یکتا وارد سوریه و عراق شد و مسلمانان بی‌دفاع را از دست داعش و داعشیان نجات داد.

وی اضافه کرد: گسترش داعش توسط آمریکا به منظور نابودی جبهه مقاومت بود که داعشیان هرکسی که تفکر داعشی را نداشت از بین می‌بردند و این یعنی به وجود آمدن جنگ ابدی و دایمی در این کشورها که هرگز جنگ در آن‌ها خاموش نمی‌شد و هر روز شاهد قتل و جنایت و آدم کشی توسط داعشیان بودیم.

حجت الاسلام ملکی ادامه داد: داعشیان برای خود قانون درست می‌کردند و از این رو به سوریه و عراق قانع نشدند و به بمب‌گذاری در کشورهای غربی نیز دست زدند و همین بود که استکبار به خودشان آمدند و متوجه شدند که عروسکی که خلق کردند یک جنایتکار آدمکش بود که رحم به هیچ کسی نمی‌کند و آنجا بود موضع گرفتند.

وی گفت: تنها کشوری که در مقابل جنایت داعشیان ایستاد جمهوری اسلامی ایران و سردار حاج قاسم سلیمانی بود و از این رو بشریت مدیون حاج قاسم است و امروز باید مکتب این شهید ادامه یابد.

به گزارش ایرنا، سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس و ابومهدی المهندس معاون سازمان الحشد الشعبی عراق به همراه هشت نفر دیگر بامداد جمعه ۱۳ دی ۹۸ در مسیر فرودگاه بغداد در اقدام تروریستی کاخ سفید و به دستور «دونالد ترامپ» رییس جمهوری آمریکا و با شلیک از پهپادهای ارتش این کشور، به شهادت رسیدند.

در پیامد این اقدام تروریستی کاخ سفید، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بامداد چهارشنبه ۱۸ دی‌ماه چندین فروند موشک بالستیک را به سمت پایگاه آمریکایی «عین‌الاسد» در استان «الانبار» عراق شلیک کرد.

در پی این موشک باران، پنتاگون در چندین مرحله و به صورت تدریجی اعلام کرد که تعداد ۱۱۰ نفر از نیروهای آمریکایی حاضر در پایگاه عین الاسد دچار آسیب مغزی شده و تحت درمان قرار گرفته‌اند.

این جنایت پلید آمریکا علیه فرماندهان شهید سلیمانی و المهندس باعث شد که نمایندگان منتخب مردم عراق در پارلمان این کشور مصوبه اخراج نیروهای بیگانه از کشورشان را تصویب کنند تا مرحله دیگری از مبارزه مردم عراق علیه اشغالگری آمریکا آغاز شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha