رژه خودرویی بسیج دانشجویی قم برگزار می شود

قم - ایرنا - مسئول بسیج دانشجویی سپاه قم با تبیین شاخص ترین برنامه های این تشکل دانشجویی به مناسبت ایام دهه بصیرت و سالگرد شهادت سردار دل ها گفت: در روز سیزدهم دی ماه و همزمان با نخستین سالروز شهادت حاج قاسم سلیمانی، رژه خودرویی در بلوار پیامبر اعظم (ص) قم برگزار می شود.

سرهنگ جواد رفعت پور روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: ستاد بزرگداشت سردار سلیمانی و یاران این شهید و همچنین دهه بصیرت از ۲ هفته پیش در بسیج دانشجویی قم تشکیل شد.

وی با ذکر برخی از برنامه های شاخص پیش بینی شده برای این ایام اظهار داشت: در روز سیزدهم دی ماه و همزمان با نخستین سالروز شهادت سرافرازانه حاج قاسم سلیمانی رژه خودرویی در بلوار پیامبر اعظم (ص) برگزار خواهد شد.

وی همچنین زمان برگزاری این مراسم را ساعت ۱۰ صبح عنوان کرد و افزود: در این برنامه ماکت چند مورد از دستاوردهای نظام به نمایش گذاشته می شود و اجرای گروه سرود، قرائت بیانیه و آتش زدن پرچم آمریکا در راستای اعلام انزجار از شیطان بزرگ نیز از برنامه های این مراسم می باشد.

وی افزود: تنظیم تومار برای بیان مطالبه حقوقی از مراجع ذیصلاح در راستای موضوع انتقام سخت به زبان های فرانسوی، انگلیسی و عربی از دیگر برنامه ها به شمار می آید که جمع آوری امضای آن نیز به صورت الکترونیکی صورت می گیرد.

مسئول بسیج دانشجویی قم با اشاره به اینکه در یک سال اخیر نقض صریح قوانین حقوقی و بین المللی صورت گرفته است افزود: یکی از برنامه های بسیج دانشجویی استان تنظیم نامه به مسئولان برای مشخص شدن اقدام ها و پیگیری های حقوقی آنها است که با محوریت پردیس فارابی انجام می شود.

رفعت نژاد راه اندازی چند پویش مجازی و هشتگ تحت عنوان انتقام سخت، خروج آمریکا از منطقه، ما ملت شهادتیم، ما ملت امام حسینیم، فاتحان قدس و فرزندان مکتب حاج قاسم را مورد توجه قرار داد و افزود: بازخوانی و تحلیل سیاسی وصیت نامه الهی سیاسی سردار سلیمانی نیز از دیگر برنامه ها است که دانشگاه فرهنگیان متولی آن است.

وی تصریح کرد: نقش و تاثیر امامین انقلاب در پرورش امثال شهید سلیمانی و جایگاه مکتب شهید سلیمانی در رسیدن به تمدن نوین اسلامی از موضوع هایی است که در قالب کرسی های آزاد اندیشی به بحث و نظر گذاشته خواهد شد.

وی با اشاره به تنظیم نامه ای از طرف دانشجویان به خانواده شهید سلیمانی افزود: تنظیم نامه ای خطاب به رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه ما همه حاج قاسم هستیم و راه و آرمان های آن شهید را ادامه خواهیم داد و برای شما سربازی خواهیم کرد نیز از برنامه هایی است که از سوی دانشجویان بسیجی قم در حال انجام است.

مسئول بسیج دانشجویی قم توزبع ۷۶۶ بسته گوشت گرم به تعداد ماه های عمر پر برکت حاج قاسم بین افراد بی بضاعت را مورد توجه دانست و افزود: تشکیل گروه های نهضتی در حوزه بین الملل نیز از دیگر برنامه ها است و با ارتباطی که با جامعه المصطفی العالمیه برقرار کردیم فعالیت این گروه ها را آغاز می کنیم.

رفعت نژاد همچنین با گرامیداشت یاد و خاطره شهید محسن فخری زاده پدر صنعت هسته ای کشور گفت: به مناسبت چهلم این شهید روز شانزدهم دی ماه برنامه ای را در منزل آن در کوچه رهبر قم خواهیم داشت و در روز هفدهم دی ماه نیز برنامه ای را در سایت فردو پیش بینی کردیم.

وی برگزاری اردوی جهادی را نیز از جمله برنامه های این ایام برشمرد و گفت: ۴۰ تَن از دانشجویان جهادگر در روز هجدهم دی ماه به مدت ۱۲ روز به روستای قلعه گنج کرمان اعزام می شوند.

وی افزود: اردوی جهادی دانشجویان خواهر و برادر دانشگاه فرهنگیان به روستای قنوات قم به منظور توانمندسازی و تقویت بنیه تحصیلی دانش آموزان کم برخوردار نیز برگزار خواهد شد.

وی یادآور شد: به مناسبت روز نهم دی ماه یک طرح جامع مهندسی تخصصی به منظور توانمندسازی، هدفمندسازی، هدایت گری و دغدغه مند کردن دانشحویان جدیدالورود نسبت به رشته تحصیلی که در آن تحصیل می کنند نیز افتتاح می شود.

وی اجرای طرح پنجشنبه های علوی را نیز از دیگر برنامه ها برشمرد و گفت: به صورت میانگین هر هفته بالغ بر هزار پُرس غذای گرم توسط بسیج دانشجویی قم طبخ و بین نیازمندان توزیع می شود که این برنامه در دهه بصیرت رنگ و بوی دیگری خواهد گرفت.

بامداد جمعه ۱۳ دی ۱۳۹۸ خورشیدی با حمله موشکی بالگردهای آمریکایی به ۲ خودروی حامل سردار قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس و ابومهدی المهندس معاون بسیج مردمی عراق (الحشد الشعبی) و تَنی چند از اعضای الحشد الشعبی در اطراف فرودگاه بغداد آنان را به شهادت رساندند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha