دومین مرکز ۱۶ساعته خدمات به بیماران کرونایی نوشهر افتتاح شد

نوشهر - ایرنا - دومین مرکز ۱۶ ساعته ارائه دهنده خدمات به بیماران مشکوک به ویروس کرونا روز دوشنبه در پایگاه جامع سلامت (بهداشت ) نوشهر راه‌اندازی شد.

به گزارش ایرنا، ساختمان این مرکز با کمک حدود ۳۰۰ میلیون تومانی خیر نوشهری بازسازی  و آماده ارائه خدمات بهداشتی شد. در این مرکز افراد مراجعه کننده از سوی پزشک عمومی معاینه می شوند و در صورت تشخیص و تجویز پزشک، آزمایش های مولکولی(PCR) از افراد دارای علائم بیماری کووید - ۱۹ به صورت رایگان گرفته می شود.

فرماندار نوشهر در مراسم افتتاح مرکز ۱۶ ساعته نوشهر گفت : راه اندازی این مرکز گامی موثر در جهت اجرایی شدن مصوبات ستاد شهرستانی مقابله با کرونا است ضمن اینکه با فراهم شدن این مرکز ارائه خدمات به بیماران مشکوک مبتلا به کرونا از نظر کیفی و کمی ارتقا می یابد.

سعید یزدانی تاکید کرد که در راستای اجرای مصوبه ستاد شهرستانی مقابله با کرونا قرار است سومین مرکز ۱۶ ساعته برای ارائه خدمات به بیماران کرونایی نیز در شهرستان نوشهر راه‌اندازی شود.

وی همچنین از خیری نوشهری برای بازسازی ساختمان این مرکز قدر دانی کرد و افزود: خیرین بار دیگر در مشکلات بهداشتی نیز به یاری مردم و کشور آمدند که نشان دهنده ثابت قدمی این قشر برای کمک به جامعه است.

هم اکنون روزانه به طور میانگین ۳۰ بیمار مشکوک به کرونا برای انجام آزمایش های پی سی آر به مراکز ۱۶ ساعته پایگاه جامع سلامت شهرستان نوشهر مراجعه می کنند.

برابر آمار ، هم اکنون ۱۲ بیمار کووید -۱۹ در بیمارستان شهید بهشتی نوشهر بستری هستند و دستکم ۶۰۰ نفر مبتلا به این بیماری هم در منزل قرنطینه هستند.

مسئولان بهداشت و درمان نوشهر نیز روزهای اخیر ضمن ابراز نگرانی از روند افزایشی شیوع بیماری کووید-۱۹ در سطح شهرستان ، از قشرهای مختلف مردم بویژه برخی از انجمن‌ها و تشکل‌های غیردولتی خواستند که از برگزاری هرگونه دورهمی و تجمعات ر این شهرستان اجتناب کنند.

طبق آخرین گزارشات شبکه بهداشت و درمان نوشهر سرعت شیوع ویروس کرونا در روزهای اخیر رشد بیش از ۳۰ درصدی داشته است .

بنابر گزارش رسمی از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون دستکم یکهزار و ۲۰۰ بیمار کووید -۱۹ در بیمارستان شهید بهشتی نوشهر بستری شدند که از این تعداد ، ۱۴۰ نفر فوت کردند.   

  

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha