کرونا؛ فرصت توزیع کالا به روش مجازی را فراهم کرد

تهران- ایرنا- وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: شیوع ویروس کرونا، شبکه توزیع کالا را مجازی کرد که بخشی از کالاهای مورد نیاز اکنون با استفاده از این شبکه در دسترس مردم قرار می‌گیرد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از وزارت صنعت، معدن و تجارت، «علیرضا رزم حسینی» در حاشیه پنجمین کنفرانس بین المللی مدیریت صنعتی، تصریح کرد: مأموریت اصلی این وزارتخانه در شرایط فعلی تأمین و عرضه به موقع کالا است که بخشی از آن به حوزه واردات مربوط می شود که بر اساس ضوابط به ورود کالاها مبادرت می ورزند.

وی گفت:مصوبه اخیر دولت این روند را تسریع و تسهیل کرده و براساس این مصوبه تجار ارز حاصل از صادرات خود را یا در سامانه نیما به فروش می رسانند، یا بر اساس مقررات به واردات کالاهای مورد تایید وزارت صنعت، معدن و تجارت اقدام می‌کنند.

رزم حسینی یادآور شد: ارز متقاضی نیز در این بخشنامه گنجانده شده و اکنون در سامانه جامع تجارت فعال و در حال انجام است، ضمن اینکه تاکنون ۵۵۰ هزار انبار در سراسر کشور در سامانه جامع انبارها ثبت نام شده اند و به سامانه جامع تجارت متصل و در حال تکمیل شدن است.

قاچاق طلا در کشور وجود ندارد

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه تولید طلا در حال افزایش است، گفت: طلا پشتوانه ای قدرتمند برای پول ملی است و با توجه به شرایط موجود، متقاضی اصلی خرید طلا بانک مرکزی است و تولیدکنندگان بر اساس قیمت جهانی طلای خود را به این بانک می‌فروشند که این روند باعث شده که قاچاق طلا در کشور وجود نداشته باشد.

ثبات نسبی در بازار مرغ و تخم‌مرغ 

رزم حسینی با اشاره به تأمین نهاده‌های دامی توسط وزارت صنعت، تصریح کرد: تأمین نهاده‌ها به خوبی انجام شده و در سامانه بازارگاه در اختیار وزارت جهاد کشاورزی برای توزیع قرار دارد و ثبات نسبی به وجود آمده در حوزه مرغ و تخم‌مرغ نشانگر تامین به موقع  نهاده هاست.

به گزارش ایرنا، سامانه جامع تجارت با هدف شفاف‌سازی، تسهیل و تسریع تجارت، روند تشخیص مجوزهای الزامی، و سیستمی کردن پرداخت‌ها به صورت الکترونیکی، راه اندازی شده و براساس قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز همه دستگاه ها مکلف به همکاری با این سامانه شده اند.

پیش از این نیز اعلام شده بود که سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان در برخورد با واحدهای متخلف عزم جدی دارد و رصد کالا در زنجیره تجاری و نظارت سیستمی جهت تسهیل جلوگیری از گران فروشی، احتکار و قاچاق کالا و همچنین بهبود، تسهیل و شفاف سازی فعالیت عاملین تجاری و فراهم کردن امکان اعتبارسنجی و رتبه بندی عادلانه فعالان به شکل جدی و مستمر از سوی معاونت بازرگانی داخلی این وزارتخانه اجرایی شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha