تغییرات وسیع در برنامه‌های آموزشی علوم پزشکی کلید خورد

تهران- ایرنا- معاون آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تغییرات برنامه های آموزش (کوریکولوم) رشته های علوم پزشکی به شکل وسیع و سریع آغاز و در برخی از رشته ها عملیاتی شده است.

علی اکبر حقدوست روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار دانشگاه و آموزش ایرنا افزود: امید است در خیلی از رشته های باقیمانده، در یک سال آینده تغییر قابل ملاحظه در محتوای آموزشی دانشجویان به وجود آید.

وی ادامه داد: ارتباطات بسیار قوی بین وزارتخانه های بهداشت و علوم در حیطه های مختلف شکل گرفته و در تلاش هستیم فرصت مطالعاتی برای استادان در دانشگاه های همدیگر فراهم شود.

حقدوست تصریح کرد: رشته های آموزشی مشترک بین این دو وزارتخانه در حال ایجاد است که شاید یکی از بهترین مثال های آن رشته هوش مصنوعی است و دانشگاه علوم پزشکی ایران و دانشگاه صنعتی شریف به صورت مشترک آن را راه انداختند.

وی در پاسخ به این سوال که معاونت آموزشی چه برنامه هایی برای تحقق دانشگاه نسل سوم دارد؟ گفت: کارگروه هایی در این زمینه از قبل وجود داشته که تقویت شده است و سعی شده از حرف به عمل تبدیل شود.

معاون آموزشی وزارت بهداشت افزود: به عنوان مثال تغییر اساسی در پایان نامه های دانشجویی ایجاد شده و تلاش می شود، دستورالعمل هایی که در این زمینه ابلاغ شده، عملیاتی شود.

وی خاطرنشان کرد: اینکه دانشجو طرحی را انجام دهد و مقاله از آن تهیه کند کاملا متحول شده و نگاه به جامعه، ارایه خدمت و تولید علم نافع که در پایان نامه باید شکل گیرد، یکی از اقدامات در این زمینه است.

مرزهای بین رشته ها باید کمرنگ شود

حقدوست تصریح کرد: در گذشته گسست زیادی بین رشته های علوم پزشکی و رشته های وزارت علوم بوده است و اولین کاری که باید انجام شود، تحقق مفهوم همگرایی در عمل است.

وی با تاکید براینکه مرزهای بین رشته ها باید کم رنگ شود، گفت: باید سعی کنیم دانشجویان به سمتی سوق داده شوند که در هر حیطه ای آموزش لازم را  فراگیرند و با دیگران تعامل کنند تا خود را برای دنیای آینده آماده کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش