زنان روستایی آذربایجان‌غربی تسهیلات ۵۰۰ میلیون ریالی دریافت می‌کنند

ارومیه- ایرنا- مدیر صندوق کارآفرینی امید آذربایجان‌غربی گفت: سه هزار و ۷۰۰ زن روستایی این استان عضو ۱۲۳ صندوق محله زنان روستایی هستند و این افراد می‌توانند با ثبت درخواست، از تسهیلات اشتغال زای ۵۰۰ میلیون ریالی بهره‌مند شوند.

علیرضا آخوندزاده روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هر صندوق حدود ۳۰ نفر عضو فعال دارد و در صدد هستیم تا با بهره‌مندی اعضا، از خدمات صندوق‌های خرد محلات زنان روستایی معیشت خانواده‌ها و بانوان روستایی بهبود یابد.

وی اضافه کرد: تاکنون برای توانمندسازی بانوان عضو صندوق محلات زنان روستایی ۳۷ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده‌است.

مدیر صندوق کارآفرینی امید آذربایجان‌غربی ادامه داد: این وام‌ها به منظور انجام فعالیت‌های کشاورزی و تولیدی و با اولویت فعالیت‌های گروهی پرداخت می شود.

آخوندزاده گفت: بالابردن سطح معیشتی خانواده‌ها در روستاها و همچنین افزایش سطح درآمد خانوارهای روستایی از دیگر اهداف راه‌اندازی صندوق‌های خرد محله زنان روستایی است.

وی تاکید کرد: امروزه مشارکت زنان از جمله ابزارهای اساسی توسعه است و یکی از اصلی‌ترین ‌زمینه‌های مشارکت زنان در جامعه روستایی، ایجاد کسب و کارهای کوچک و ورود به کارآفرینی یا خوداشتغالی است.

صندوق کارآفرینی امید بر اساس رویکرد جدید حمایت از کسب و کارهای خرد بازارمحور با روش تامین مالی خرد، وظایف مهم و مغفولی را در زنجیره حمایت‌های دولتی از تولید در بخش خصوصی برعهده دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha