۸ دی ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۲۶
کد خبرنگار: 2961
کد خبر: 84164415
۰ نفر

برچسب‌ها

 نرخ باسوادی در بافق به ۹۹ درصد رسید

یزد - ایرنا - رییس آموزش و پرورش بافق با بیان اینکه شهرستان در یک قدمی جشن ریشه‌کنی بی‌سوادی است گفت: با فعالیت آموزشیاران نهضت سوادآموزی، نرخ باسوادی منطقه به ۹۹ درصد رسید.

محمد رضا قاسم زاده روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه برای این موضوع اقدامات موثری از سوی آموزش و پرورش بافق در حال انجام است  افزود: در آغاز انقلاب اسلامی نرخ با سوادی در این شهرستان ۳۸ درصد بود که این میزان در سال جاری به ۹۹ درصد رسید.

وی تصریح کرد: از ابتدای انقلاب اسلامی در زمینه سوادآموزی و دانش افزایی زن و مرد شهری و روستایی زیر ۵۰ سال اقدامات ارزشمندی انجام شده است.

رییس آموزش و پرورش بافق از افزایش نرخ باسوادی در این شهرستان خبر داد و گفت: مربیان و آموزشیاران نهضت سواد آموزی منطقه برای برگزاری جشن ریشه کنی بی سوادی درتلاش هستند.

وی تصریح کرد: باتوجه به اینکه شهرستان بافق مهاجر پذیراست، اما با اقدامات در حال انجام تا پایان سال ۱۴۰۰  سواد آموزان ریشه کنی بی سوادی را جشن می‌گیرند.

قاسم زاده بیان کرد: طبق مصوبه استان،هم اکنون ۴۱ نفر از افراد غیر بومی ساکن بافق باید زیر پوشش نهضت سواد آموزی قرار بگیرند.

این مسوول به عصر ارتباطات و شرایط کنونی کشور هم اشاره و بیان کرد: در عصر حاضر نداشتن اطلاع و آگاهی از فضای مجازی نوعی بی سوادی تلقی می‌شود که همکاران در نهضت سواد آموزی تلاش می‌کنند که تمام افراد تحت تعلیم با اینترنت و آموزش در فضای مجازی آشنا شوند.

به مناسبت هفته سوادی آموزی مسوولان آموزش و پرورش با برپایی نمایشگاهی با رعایت کامل شیوه‌نامه‌های بهداشتی، از آموزشیاران و دست اندرکاران نهضت سوادی آموزی بافق تجلیل کردند.

 شهرستان بافق در سال ۹۶ از لحاظ شاخص سواد آموزی در گروه سنی ۶ تا  ۴۹سال نیز که گروه هدف و تاثیرگذار جامعه است با ۹۷.۸ درصد رتبه نخست استان یزد را کسب کرد.

۷ دی ماه سالروز تاسیس نهضت سوادآموزی به دستور امام خمینی (ره) است که هفته آن تا ۱۳ دی ماه ادامه دارد.

مرکز شهرستان ۵۰ هزار نفری بافق در فاصله ۱۱۰ کیلومتری جنوب شرق شهر یزد قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha