برگزاری کنفرانس مجازی محکومیت عادی سازی روابط با اسراییل در مغرب

تهران- ایرنا- تعدادی از روشنفکران و فعالان مغربی و عربی در یک کنفرانس مجازی علیه عادی سازی رابطه با رژیم صهیونیستی شرکت کردند.

به گزارش امروز (دوشنبه) ایرنا  به نقل از پایگاه خبری  «عربی۲۱» این کنفرانس به همت دفتر ملی جوانان جنبش عدالت و احسان با شعار «به خاطر مراکش ... به خاطر فلسطین، جوانان مغرب علیه عادی سازی ...  علیه داد و ستد» برگزار شد.

سخنرانان با بیان مواضع اصولی خود از حق ملت فلسطین در برابر اشغالگری رژیم صهیونیستی هرگونه عادی سازی رابطه با اسرائیل را محکوم و حمایت خود را تا احیای سرزمین های غصب شده آنها اعلام کردند.

تظاهرات و اعتراضات علیه عادی سازی رابطه با رژیم صهیونیستی در تعدادی از شهرها و مناطق مغرب ادامه دارد.

در شهر کازابلانکا طی دو روز گذشته صدها نفر از معترضین به عادی سازی رابطه مغرب با صهیونیست ها که با مخالفت گسترده محافل مغربی روبرو شد، گرد هم آمده اند.

مغرب توافق عادی سازی با رژیم صهیونیستی  را هنگام بازدید یک هیئت آمریکایی و اسرائیلی از رباط، پایتخت این کشور در ۲۲ دسامبر (۲ دی) امضا کرد.

دونالد ترامپ در ازای قبول عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی از سوی مغرب، حاکمیت این کشور بر صحرای غربی را به رسمیت شناخت. موضوعی که بر خلاف امنیت منطقه و در تضاد با قطعنامه‌های بین المللی است.

مغرب پس از امارات، بحرین و سودان چهارمین کشور عربی بوده که روابط خود را با اسرائیل در چند وقت اخیر عادی کرده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha