نشریه دانشکده عمران دانشگاه سمنان در یک پایگاه بین‌المللی نمایه شد

سمنان- ایرنا- معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه سمنان گفت: نشریه انگلیسی‌زبان Journal of Rehabilitation in Civil Engineering از دانشگده مهندسی عمران این دانشگاه در پایگاه بین‌المللی Scopus نمایه شد.

به گزارش ایرنا، سیف الله سعدالدین روز دوشنبه به رسانه ها افزود: این مجله با سردبیری علی خیرالدین استاد ممتاز دانشکده مهندسی عمران و مدیر مسؤولی عبدالحسین حداد دانشیار دانشکده مهندسی عمران دانشگاه توانسته است با به دست آوردن امتیازات لازم در کوتاه ترین زمان ممکن پس از درخواست نمایه‌شدن در پایگاه بین المللی Scopus  نمایه شود.
معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه سمنان افزود : با تلاش ها ‌و همکاری مدیر مسئول، سردبیر و سایر مسئولان، این نشریه از سال ۲۰۱۳ به صورت دوفصلنامه و از سال ۲۰۱۹، با توجه به استقبال پژوهشگران و محققان حوزه مهندسی عمران، به صورت فصلنامه منتشر می شود .
سعدالدین ادامه داد : این نشریه جزء نشریات هسته پایگاه استنادی علوم جهان اسلام ISC توانسته است رتبه الف را در ارزیابی سال ۹۸ وزارت علوم تحقیقات و فناوری به خود اختصاص دهد.
سعدالدین با بیان اینکه این رویداد علمی افتخاری بزرگ برای حوزه نشریات دانشگاه سمنان به شمار می آید، با قدردانی از مسؤولان نشریه اظهار امیدواری کرد: در آینده ای نزدیک این نشریه موفق شود نمایه بین المللی ISI را دریافت و از رتبه کیفی Q برخوردار شود.
وی از پژوهشگران و علاقه مندان به موضوعات مهندسی عمران به ویژه بهسازی در مهندسی عمران  دعوت کرد از طریق مراجعه به نشانی اینترنتیhttps://civiljournal.semnan.ac.ir   و پس از نام‌نویسی، مقالات پژوهشی باکیفیت خود را در چارچوب مجله و بر اساس راهنمای نویسندگان ارسال کنند.
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه سمنان خاطر نشان کرد: ۱۲ عنوان نشریه علمی دارای رتبه از کمیسیون بررسی نشریات علمی کشور در این دانشگاه منتشر می شود که از این تعداد چهار عنوان مجله دارای نمایه اسکوپوس است.

استان سمنان حدود ۶۰ دانشگاه و موسسه آموزش عالی و حدود ۷۶ هزار دانشجو دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha