مدیرکل آموزش و پرورش: البرز ۱۷۴۶ دانش آموز بازمانده از تحصیل دارد

کرج- ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش البرزاعلام کرد: این استان دارای یک هزار و ۷۴۶ دانش آموز بازمانده از تحصیل بین ۶ سال ۱۷ سال است که باید با شناسایی کامل آنان برای جذب این کودکان و نوجوانان به تحصیل اقدام کرد.

 بازمانده از تحصیل به گروه سنی ۶ تا ۱۷ سال گفته می شود که در چرخه آموزشی قرار ندارند.

سالار قاسمی روز دوشنبه درگفت و گو با ایرنا اظهارداشت: بر اساس سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، یکی از مهمترین رسالت این اداره کل تحت پوشش قراردادن همه کودکان لازم التعلیم است.

مدیرکل آموزش و پرورش البرز خاطرنشان کرد: بازماندگان از تحصیل به ۲ گروه لازم التعلیم پایه اول و ترک تحصیل در سایر پایه ها تقسیم بندی می شود.

وی تصریح کرد: شناسایی دانش آموزان بازمانده از تحصیل به دلیل نداشتن نشانی محل سکونت، شماره تماس و دیگر راه های ارتباطی با آنها،کار بسیارسختی است.

قاسمی اضافه کرد: بازگرداندن دانش آموزان بازمانده ازتحصیل درواقع گامی برای تحقق عدالت آموزشی است که دراستان البرز نیاز به تشکیل کارگروهی تخصصی با حضور مدیران دستگاه های اجرایی مرتبط با این موضوع مهم دارد.

وی یادآورشد: فقرمالی و فرهنگی، بدسرپرستی، اشتغال به کار، ازدواج زودهنگام، بیماری صعب العلاج و عقب ماندگی ذهنی ازجمله دلایل بازماندن از تحصیل است.

وی ادامه داد: شیوع ویروس کرونا موجب افزایش بازماندگان از تحصیل به علت مشکلات اقتصادی خانواده ها شده است که این موضوع یکی از نگرانی های حوزه آموزش و پرورش درسال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ را تشکیل می دهد.
مدیرکل آموزش و پرورش البرزتاکید کرد: البرزاستانی مهاجرپذیراست که بیشترین جمعیت بازماندگان ازتحصیل آن درمناطق حاشیه شهرها قرار دارند.

استان البرز ۴۷۳ هزاردانش آموز دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha