۳۷۵ مددجو با پابند الکترونیکی در ندامتگاه قزلحصار آزاد شدند

کرج - ایرنا - مدیر ندامتگاه قزلحصار کرج اعلام کرد که در اجرای حبس زدایی، ۳۷۵ مددجوی این ندامتگاه با استفاده از پابند الکترونیکی آزاد شدند.

« دستبند و پابند الکترونیکی  به نوعی کنترل متهمان و مجرمان است که در آن متهم در یک محدوده مشخص در درون خانواده نگهداری شده و با استفاده از سامانه الکترونیک هوشمند مانند دستبند یا پابند الکترونیکی، حضور وی در محدوده از پیش تعیین‌شده کنترل می‌شود که این امر منجر به کاهش آسیب‌ها و جمعیت کیفری زندانیان خواهد شد.»

اشکان کمالی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت : برابر اولویت پنجم سازمان زندا ن ها در اجرای نظام نیمه آزادی مددجویان این طرح به صورت جدی در ندامتگاه قزلحصار اجراشده است .

وی اضافه کرد: مددجویانی شامل این طرح شدند که حکم حبس آنها زیر پنج سال بوده و یک چهارم حبس را سپری کرده و بدون تعدد سابقه مجرمیت و دارای حسن اخلاق درزندان باشند.

کمالی گفت: فعالیت مرکز مراقبت‌های الکترونیکی زندانیان با هدف کاهش جمعیت کیفری و آسیب‌های اجتماعی و به منظور حبس زدایی اجرایی  شده است.

وی خاطرنشان کرد که طی هفته گذشته تاکنون ۲هزارو ۲۵۰ مورد تقاضای عفو به کمیسیون عفو ارجاع شده و پرونده مددجویان درحال بررسی است.

کمالی افزود: حضور دادستان ها و معاونان آنها در هفته گذشته در ندامتگاه قزلحصار پرونده ۷۵۰ مددجو نیز برای آزادی مشروط به شعب مربوطه ارجاع شده است.

مدیر ندامتگاه قزلحصار بیان کرد: همچنین ۳۷۵ پرونده تعلیق حکم نیز به مراجع ذیربط برای اجرا معرفی شد.

ندامتگاه قزلحصار یکی از چهارزندان مستقر در کرج است .

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =

سرخط اخبار استان‌ها