تحویل فلامینگوی مجروح به محیط زیست بندرترکمن و چند خبر کوتاه از گلستان

گرگان - ایرنا - آمادگی شیلات گلستان برای اجرای فاز دوم مجتمع ۶ هزار هکتاری پرورش میگو گمیشان، تحویل یک قطعه فلامینگوی مجروح به محیط زیست بندرترکمن و آزادی ۲۱۰ زندانی استان با کمک خیرین از جمله اخبار کوتاه روز دوشنبه گلستان است.

مدیرکل شیلات گلستان با اشاره به ظرفیت مجتمع پرورش میگوی گمیشان در توسعه، تولید و اشتغال استان، برای اجرای فاز دوم مجتمع ۶ هزار هکتاری پرورش میگو گمیشان اعلام آمادگی کرد.

سیدجواد قدس‌علوی اظهار داشت: در حال حاضر فعالان بخش خصوص آمادگی سرمایه گذاری در فاز دوم مجتمع پرورش میگو را دارند و حاضر به پرداخت نقدی برای سرمایه گذاری در این طرح هستند.

**
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان گفت: با پایان مهلت ارسال آثار به دبیرخانه چهاردهمین جشنواره ملی فیلم کوتاه رضوی، هزار و ۲ اثر برای حضور در بخش های مختلف این رویداد سینمایی ثبت نام کردند.

عادله کشمیری افزود: از مجموع آثار ارسالی، ۳۵۷ فیلم داستانی، ۱۵۱ فیلم مستند، ۵۱ انیمیشن، ۷۲ فیلم در بخش فیلم های نوجوانان و ۳۲۹ فیلمنامه به دبیرخانه فیلم کوتاه رضوی ارسال شد.

چهاردهمین جشنواره ملی فیلم کوتاه رضوی با محوریت سیره علمی و عملی امام رضا (ع) اسفند امسال در گلستان برگزار خواهد شد.

**

هادی هاشمیان رییس کل دادگستری گلستان در نشست فصلی شورای عالی قوه قضاییه گفت: امسال ۲۱۰ زندانی با کمک خیرین و ستاد دیه طعم آزادی را چشیدند.

**

اداره کل ثبت احوال گلستان اعلام کرد: از ابتدای سال تاکنون والدین گلستانی نام‌های محمد را با ۳۳۶ فراوانی و فاطمه را با ۲۶۹ فراوانی بیش از بقیه اسامی برای نوزدان خود انتخاب کردند.

از ابتدای امسال تاکنون ۱۰ هزار و ۹۵۱ نوزاد پسر و ۱۰ هزار و ۳۸۷ نوزاد دختر در گلستان متولد شدند.

پس از محمد و فاطمه، نام های امیرعلی، علی، امیرحسین، ابوالفضل و محمدامین بیشترین فراوانی نام نوزادان پسر و حلما، مرسانا، زهرا، یسنا و مروه بیشترین فراوانی نام نوزادان دختر متولد شده در گلستان است.

**

هوشنگ محمودی سرپرست بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مراوه‌تپه گفت: از مجموع ۲۱۰ واحد مسکونی نیازمند به مقاوم سازی در مناطق زلزله زده این شهرستان تاکنون ۱۳۰ نفر برای دریافت تسهیلات به بانک معرفی شدند.

**

علی بیانی رییس اداره حفاظت محیط زیست بندرترکمن از تحویل یک قطعه فلامینگو مجروح از سوی واحد دریابانی جزیره آشوراده به محیط زیست این شهرستان خبر داد و گفت: گشت شناوری دریابانی بندرترکمن این فلامینگوی مصدوم را که توسط شکارچیان غیرمجاز از ناحیه پا مصدوم شده بود در پهنه آبی خلیج گرگان مشاهده و برای تیمار و درمان به محیط بانان این شهرستان تحویل داد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha