مراسم نهم دیماه در اصفهان نمادین برگزار خواهد شد

اصفهان- ایرنا- رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی اصفهان گفت:مراسم نهم دیماه امسال در این استان بواسطه محدودیت‌های شیوع کرونا، بصورت نمادین و محدود برگزار خواهد شد.

به گزارش ایرنا، محمدعلی احمدی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران با بیان اینکه نهم تا نوزدهم دیماه به عنوان دهه بصیرت و میثاق با ولایت نامگذاری شد، افزود: آغازین روز این دهه نهم دیماه و روز بسیار با اهمیت در تاریخ انقلاب اسلامی است و سابقه فتنه گری ها و توطئه های استکبار جهانی برای مقابله با انقلاب اسلامی را نشان می دهد.

وی با بیان اینکه برنامه های وسیع و مفصلی برای این دهه طراحی و برنامه ریزی شده ادامه داد: یکی از اصلی ترین برنامه های این دهه محله محور است که در محله‌های مختلف و روستاها و شهرهای استان با هم افزایی بسیج، دستگاه های مختلف فرهنگی و تشکل‌های مردمی اجرا خواهد شد.

به گفته وی مراسم بزرگداشت نهم دیماه اجتماع محور نیست و سلامت محور است با رعایت شیوه نامه های بهداشتی برگزار خواهد شد.

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی اصفهان اظهار داشت: نهم دیماه و دهه بصیرت و میثاق با ولایت امسال، با اولین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی و اولین سالگرد زدن سیلی محکم و پایگاه نظامی آمریکاییها در عراق و شکست هیمنه پوشالی استکبار و چهلین روز شهادت دانشمند هسته ای و نظامی شهید فخری زاده مصادف شده است.

وی با اشاره به اینکه تلاش برای انعکاس رسانه های و تلویزیون و رسانه ها برنامه شد، اضافه کرد: این برنامه ها از روز سه شنبه نهم دیماه با حرکت موتورسواران از چهارراه تختی به سمت گلستان شهدا و تجدید میثاق با شهدا آغاز خواهد شد.

احمدی با گرامیداشت سالگرد شهادت سردار دل‌ها حاج قاسم سلیمانی خاطرنشان کرد: برنامه های دیگری از روز پنجشنبه یازدهم دیماه توسط بسیج و سپاه با حرکت کاروان‌های موتوری و گلباران نماد این سردار بزرگوار در گلستان شهدا ایجاد خواهد شد.

وی بیان کرد: مراسم مختلفی در امامزده‌های استان توسط اوقاف و امور خیریه در این دهه برگزار خواهد شد و فعالیت‌های ویژه ورزشی برای این ایام تدارک دیده شده است.

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی اصفهان ادامه داد: مراسمی مختصری همزمان با روز شنبه سیزدهم دیماه در گلستان شهدا برگزار خواهد شد و انعکاس آن از طریق رسانه‌ها بصورت زنده انجام خواهد شد.

وی گفت: "بصیرت فاطمی، ولایتمداری و مقاومت علوی " با توجه به همزمانی با دهه فاطمی(س) بعنوان شعار محوری این دهه انتخاب شده است.

احمدی افزرود: مراسم مجازی و نشست های مختلفی همزمان با چهلیمی روز شهادت شهید هسته ای و نظامی شهید فخری زاده در استان برگزار خواهد شد  همچنین نشست های مختلف بصیریتی همزمان با روز پنجشنبه سالروز شهادت سردار شهید حاج احمد کاظمی در راستای بزرگداشت مقام و جایگاه این شهید و شهدای مدافع سلامت از طریق کانون‌های بسیج و رده‌های مختلف بسیج و مردم برنامه ریزی شده است.

وی با بیان اینکه سردار سلیمانی بعنوان یار بصیر و انقلابی رهبر معظم انقلاب محسوب می‌شوند افزود: وصیت نامه الهی سیاسی سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، بهترین چراغ راه برای مردم و جوانان است که توجه به منویات رهبر معظم انقلاب و شعارهای انقلاب در آن مورد توجه قرار گرفته و مسابقه ای در سطح استان از طریق دستگاههای مختلف و نهادهای فرهنگی و بسیج برگزار خواهد شد و جوایز ویژه‌ای برای نفرات برتر پیش بینی شده است.

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی اصفهان اظهار داشت: نهم دیماه متعلق به مردم است و در این روز پویش‌های متعددی توسط مردم و بسیج برگزار خواهد شد و مردم ارادت خود را به این شهید و راه روشن سردار دل‌ها نشان خواهند داد.

خلق حماسه ۹ دی‌ماه ملت قهرمان ایران در سال ۱۳۸۸ در لبیک به ‌فرمان مقام معظم رهبری در تجدید بیعت با آرمان‌های انقلاب شکل گرفت.

روز ۹ دی در تقویم ایران با عنوان «روز بصیرت و میثاق امت با ولایت» نامگذاری شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha