شهردار بیرجند: خدمات کارکنان آرامستان در دوران کرونا ملموس‌تر شد

بیرجند - ایرنا - شهردار بیرجند با تقدیر از کارکنان آرامستان‌ها گفت: در دوران کرونا زحمات این بزرگواران نسبت به گذشته برای مردم و مسوولان ملموس‌تر شد.

به گزارش روز دوشنبه مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری بیرجند،  محمدعلی جاوید در آیین تقدیر از کارکنان آرامستان‌های بیرجند که رییس و جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر بیرجند، معاونان و روسای سازمان‌های وابسته به شهرداری حضور داشتند، افزود: خدمات و تلاش‌های شما به خصوص در دوران کرونا که با وجود مشکلات فراوان،  انجام وظیفه کردید از دید مردم و مسوولان پوشیده نیست،  خداوند متعال هم پاداش بسیاری به شما خواهد داد و جامعه باید از زحمات شما به ویژه در دوران کرونا مانند پرستاران تقدیر کند.

وی گفت: در این شراط سخت که بستگان درجه یک متوفی از متوفی خود فاصله می‌گیرند، شما در نزدیک‌ترین فاصله به فرد فوت شده کار تطهیر و خاکسپاری را انجام می‌دهید که جای تقدیر دارد.

شهردار بیرجند اظهار داشت: همانطور که در حوزه بهداشت و درمان از زحمات پرستاران تقدیر می‌شود، جامعه باید از زحمات و تلاش‌های کارکنان بزرگوار آرامستان‌ها در دوران کرونا هم تجلیل کند.

وی افزود: به دلیل پاره وقت بودن تعدادی از کارکنان آرامستان‌ها این افراد نمی‌توانند از مزایای بیمه تامین اجتماعی بهره‌مند شوند که این موضوع منصفانه نیست لذا از معاون توسعه و منابع انسانی شهرداری بیرجند می‌خواهم بررسی لازم در این خصوص را انجام دهند تا هر کمکی که توسط شهرداری و شورای اسلامی شهر بیرجند با توجه به نگاه حمایتی آنها به‌ویژه نسبت به این گروه از کارکنان شهرداری امکان‌پذیر باشد را برای حل مشکل این بزرگواران در این دوره انجام دهیم تا این موضوع برای خود و خانوادشان منشاء خیر شود.

رییس سازمان آرامستان‌های شهرداری بیرجند نیز در این آیین با اشاره به اقدامات انجام شده در یک سال گذشته در این سازمان برای ارائه خدمات مطلوب‌تر به مردم گفت: شروع عملیات اجرایی بلوک ۸، اتمام عملیات اجرایی بلوک ۷، آغاز احداث میدان واقع در بلوک ۵، ساخت ۱۵ آرامگاه خانوادگی، پیاده‌روسازی حاشیه قتلگاه،  ایجاد دیوار ساحلی جداکننده آرامستان از فضای میدان موسی بن جعفر (ع) و اجرای دیوار سنگی از مهمترین اقدامات انجام شده در این سازمان است.

محسن کدخدا افزود: سال گذشته از یک هزار و ۶۶۶ متوفی، هفت مورد آن کرونایی بودند و در سال ۹۹ تاکنون از یک هزار و ۵۷۷ متوفی ۴۲۱ مورد آن بیماران مبتلا به کرونا بوده‌اند.

وی اظهار داشت: در مجموع تا پایان آذر ماه سال جاری ۴۲۸ متوفی کرونایی داشتیم و بیشترین تعداد متوفی بر اثر ابتلا به کرونا ۱۷۸ مورد در آبان امسال بوده است.

رییس سازمان آرامستان‌های شهرداری بیرجند گفت: از همه همکارانم در این سازمان که بدون هیچ چشمداشتی در ایام کرونا خدمات مطلوب را به مردم ارایه کرده‌اند، تشکر می‌کنم.  

وی همچنین تبدیل وضعیت نیروهای پاره وقت سازمان آرامستان‌های شهرداری را با توجه به اینکه تمام وقت مشغول خدمت در آرامستان هستند،  خواستار شد.

در پایان این آیین از کارکنان آرامستان‌های شهرداری بیرجند تقدیر شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha