گردشگری بستری ویژه برای معرفی هویت دینی و ملی به جهانیان است

قزوین - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین گفت: گردشگری بستری ویژه برای معرفی هویت و ظرفیت های دینی،فرهنگی و ملی میهن اسلامی به جهانیان و ارتباط و تعامل سازنده با ملل است.

به گزارش ایرنا، آیت الله عبدالکریم عابدینی روز دوشنبه در دیدار با وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی افزود: یکی از ویژگی های تقریبا منحصر به فرد در میراث فرهنگی کشور ما این است که شاکله آنها از عرفان و معنویت تشکیل شده است.

وی اظهار داشت: بسیاری از بناهای تاریخی ما ریشه در فرهنگ و اعتقادات دینی ما دارند و کالبد فیزیکی آنها با معنویت  و روحیه دینی عجین شده است.

آیت الله عابدینی با اشاره به نقش میراث فرهنگی در پایداشت تمدن دینی اظهار داشت: امام علی (ع) می فرمایند تمدن ها از ۲ نوع هستند که یک نوع آنها سنگ و بنا و نوع دیگر تمدن انسانی هستند.

وی اظهار داشت: امروز با عبور و گذر از شهرهای تاریخی نظیر قزوین به گذشته و پیشینه خود افتخار می کنیم و باید به حفظ و صیانت از میراث فرهنگی خود بیشتر توجه کنیم.

آیت الله عابدینی افزود: میراث فرهنگی قزوین کمتر شناخته شده و باید بیشتر به مردم کشور و دنیا معرفی شود.

امام جمعه قزوین همچنین گفت: هویت ملی و دینی خود را می توانیم با گردشگری به مردم دنیا معرفی کنیم.

وی در ادامه بر استفاده از ظرفیت ها و سرمایه های مردمی بر کمک به احیای بناهای تاریخی و اجرای طرح های گردشگری تاکید کرد.

امام جمعه قزوین در ادامه خواستار توجه ویژه وزارت میراث فرهنگی بر تسریع در مرمت و ساماندهی آستان امامزاده حسین (ع)، کف سازی میجد النبی (ص)ظ، ساماندهی مسجد مدرسه شیخ الاسلام و کمک به تعیین تکلیف نهایی طرح خیابان انصاری شرقی با هدف رفع مشکلات مردم در محله بلاغی شد.

 شرکت در آئین رونمایی از دندان نئاندرتال از یافته های هیات باستان شناسی ایران و فرانسه در غار قلعه کرد آوج از برنامه های سفر ۲ روزه وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به قزوین است.

نشست با فعالان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قزوین و حضور در مراسم بازگشایی و افتتاح یک طرح گردشگری از دیگر برنامه های سفر مونسان به این استان به شمار می رود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha