پلیس فتا سمنان: شبکه‌های اجتماعی مرجع سرمایه‌گذاری بورسی نشود

سمنان- ایرنا- رییس پلیس فتا استان سمنان با اشاره به رونق سرمایه‌گذاری مالی در بورس گفت: شهروندان مراقب پیشنهادهایی باشند که در فضای مجازی مدعی سرمایه‌گذاری مطمئن و پرسود در بورس هستند.

به گزارش ایرنا، سرهنگ حسین صادقی روز دوشنبه به رسانه ها افزود: بازار مالی بورس در روزهای اخیر در کشور رونق گرفته است و طبق اخبار و اطلاعات دریافتی این بازار با استقبال عمومی شهروندان مواجه شد.

وی افزود: بسیاری از سرمایه‌گذاران از اینترنت و شبکه‌های اجتماعی برای گرفتن تصمیم‌های سرمایه‌گذاری خود استفاده می‌کنند. با وجود آن که این ابزارهای برخط مزایای بسیاری برای سرمایه‌گذاران فراهم می‌کنند اما می‌توانند ابزار مناسبی برای سودجویی و مقاصد شوم کلاهبرداران نیز باشند.

وی ادامه داد: شهروندان باید برای فعالیت در بورس از طریق کارگزاری‌های مجاز اقدام به سرمایه گذاری کنند و هرگز قبل از کسب مهارت و افزایش دانش در بورس شرکت و سرمایه‌گذاری نکنند.

صادقی درباره کلاهبرداری از طریق کد بورسی و اوراق هویتی دیگران، بیان کرد: بعضی افراد سودجو با استفاده از کدهای بورسی دیگران و حتی مدارک هویتی آنان در فضای مجازی اقدام به کلاهبرداری می‌کنند، علاقه‌مندان به سرمایه‌گذاری در بورس به هیچ عنوان مدارک هویتی خود را در اختیار دیگران قرار ندهند.

وی، سرمایه‌گذاری در بورس‌های خارجی را خطر بزرگی دانست و بیان کرد: بورس‌های خارجی با وعده پرداخت سود کلان و همچنین دعوت به سرمایه‌گذاری بر روی ارزهای مجازی در حال جذب سپرده‌گذار و کلاهبرداری از کاربران هستند.

وی درباره خرید و فروش سیگنال در کانال‌ها و صفحات مجازی نیز اضافه کرد: در حال حاضر شاهد افزایش فعالیت کانال‌ها و صفحه هایی تحت عنوان فروش سیگنال و یا سرمایه‌گذاری در بورس هستیم، شهروندان به هیچ عنوان سرمایه خود را در اختیار کانال‌ها و صفحات خرید و فروش سیگنال قرار ندهند.

رییس پلیس فتا استان سمنان درباره فعالیت و سرمایه‌گذاری در بورس هشدار داد و گفت: با توجه به رونق بازار بورس در هفته‌های اخیر، در صورتی‌ که شما نیز جزو افرادی هستید که تازه وارد این بازار شده و آموزشی در این خصوص ندیده‌اید به هیچ عنوان سرمایه خود را در اختیار کانال‌های خرید و فروش سیگنال قرار ندهید و برای فعالیت در بورس به کارشناسان و نهادهای تخصصی و رسمی مراجعه کنید.

سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir   آماده پاسخگویی به مشکلات شهروندان در حوزه فضای سایبری بوده و شهروندان می‌توانند برای مشاوره و انعکاس دیدگاه‌های خود در زمینه فضای سایبری به آدرس مذکور مراجعه نموده و یا با شماره تلفن ۰۹۶۳۸۰ تماس حاصل نمایند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha